BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Cansu - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugünkü ziyaretimizde bizlere hiç de yabancı olmayan güzeller güzeli Cansu'nun yanında alıyoruz soluğu. Biz odasının kapısına geldiğimizde şaşkın bir çift gözün dışında, tatlı minik bir tebessüm yakaladık yüzünde. Cansu'muz 12 yaşında ve AML (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla onkoloji servisinde misafirimiz. İçeri girdiğimizde önce ona götürdüğümüz kum boyamayı yapmaya başlıyoruz ve paketleri açarken kumları karıştırarak farklı renkler ve desenler oluşturmayı sevdiğini öğreniyoruz. Hastanede örgü örmeye başladığını da duyunca böyle el işlerine yatkın olduğunu ve yapmaktan da çok zevk aldığını öğrenmiş oluyoruz. Yetenekli güzelimiz tam bir kitap kurdu ve aynı zamanda çok parçalı yapboz yapmayı da çok seviyor, hatta tatlı kızımız yakın zamanda yaptığı yapbozları çerçeveletmeyi bile düşünüyor.  :)
Eskiden beraber olduğu köpek dostlarını ne kadar özlediğini ve birçok hayvana beslediği sevgiyi kelimelerinden ve gözlerindeki parıltıdan anlıyoruz. Hatta iyileşir iyileşmez yeni bir köpek sahiplenmeyi bile düşünüyormuş Cansu'muz. Kısa süre önce doğum günü olduğunu öğrendiğimiz Cansu'muzun ziyaretine doğum gününde  çok sevdiği okul arkadaşları gelmiş. Sınıf arkadaşları ve öğretmenlerine olan sevgisini her daim hissettiğimiz güzel kızımızın ingilizce dersine de ilgisi bir ayrıymış. Okuldan konu açılınca hayalindeki mesleği soruyoruz. Ancak Cansu epey kararsız, hangi mesleği seçerse seçsin en iyi şekilde yapacağına ve mutlu olacağına eminiz. Sohbetimize hız kesmeden devam ederken fanatik bir Galatasaray taraftarı olduğunu yatak örtüsünden ve atkısından tahmin ettigimiz güzel kızımız, yakın zamanda Kayseri'de Galatasaray maçı olduğunu söyledi bizlere heyecanla. Galatasaraylı futbolcularla tanışmanın hayalini kuran Cansu'muzun imzalatmak üzere forması dahi hazırmış. Onun bu dileğini gerçekleştirmemizde bize yardımcı olup yüzündeki gülümsemenin sebebi olmak ister misiniz? :) Cansu'muz en büyük hayaline kavuştu. Gözlerindeki mutluluk hepimizin içini ısıtan cinstendi. Bu konuda yardımını ve desteğini esirgemeyen Galatasaray ailesine teşekkür ederiz. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: