BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Buse - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün Nefroloji servisimizde Üreteropelvik Darlık (Böbrek Çıkımı Darlığı) nedeniyle yatmakta olan 15 yaşındaki Buse'yi ziyaret ettik. Odasına girdiğimizde içimizi ısıtan, heyecanımızı az da olsa dindiren kocaman gülümsemesiyle bizleri karşıladı. Bu sıcakkanlı karşılamadan hemen sonra Buse ile tanıştık. Hangi okulda okuduğunu ve yaşını öğrendikten sonra Jenga oynamaya başladık. Oyun esnasında fırsat buldukça sohbetimize devam ettik. Bu arada okulumuz hakkında bizlerden bilgi aldı ve bizlere başarılar diledi. Bu bizi çok mutlu etti açıkçası. Daha sonra onun hedefini sorduğumuzda bizler gibi doktor olmak istediğini söyledi ve "Başarabilirsem beyin cerrahı olmak istiyorum." diye heyecanla ekledi. Ve bunun için hastanede bile ders çalıştığını belirtti. Bu özverisinden dolayı çok başarılı bir doktor olacağına inandığımızı söyledik. Bu onu çok mutlu etmiş olmalı ki yüzünde kocaman bir tebessüm belirdi. Bu arada Jenga oyunundaki yeteneği bizi çok şaşırtmıştı. Öyle ki arada bizlere de yardım ederek oyunun heyecanını arttırmaya bile çalıştı. Sohbetin ve oyunun heyecanıyla vakit hızla geçmişti ve gitmemiz gerekiyordu. Ayrılmadan önce dileğinin olup olmadığını sorduk. Dileğinin bir iskelet ve organ maketi olduğunu söyledi. Dileği bizi çok şaşırtmıştı. Aynı zamanda sevindirmişti de. Biz de en kısa zamanda bu dileğini ulaştırmaya çalışacağımızı söyleyip istemesek de kendisinden ayrılmak zorunda kaldık.
Siz de enerjisi ve yeteneği ile bizi kendine hayran bırakan Buse'nin bizden istediği bu dileği gerçekleştirmek ve yüzünde gülümsemeye vesile olmak ister misiniz?

Bugün, ileride meslektaşımız olmak isteyen Buse'ye insan maketini teslim ettik. Hediyesine kavuşan dostumuz, paketi açıp heyecanla inceledi ve beynin bölümlerini saymaya başladı. Çok başarılı bir doktor olacağı her halinden belliydi. Buse’mizin hayalindeki mesleğe ilk adımını atmasını sağlayan gönüllümüze teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: