BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Beyza - Erciyes TIP FAKÜLTESİ

1

Erciyes Logo

Detaylar:

Bugün, Nefroloji servisimizde 14 yaşındaki güzelliğimiz Beyza ile tanıştık. Meleğimiz, Nefrotik Sendrom (bir tür böbrek hastalığı) nedeniyle hastanemizde kalıyor. Odaya girer girmez sıcak gülümsemesi ile bizleri karşılayan Beyza ile ilk olarak Jenga oynamaya başladık. Bu sayede bu tip oyunlarda ne kadar becerikli olduğuna şahit olduk. Sonrasında hafıza oyununu oynayarak da dikkatine hayran kaldık. :) Ama arkadaşımız ile en çok “Ben Neyim?” oyununu oynarken eğlendik. Çok eğlenceli geçen oyun faslımızdan sonra sohbet etmeye başladık. Bu sohbet sırasında da anaokulu öğretmeni olmak istediğini öğrendik. Yanından ayrılmaya yakın, meleğimize “Bir dilek dileme hakkın olsa bu ne olurdu?” diye sorduk. Güzelliğimizden de “pembe, taşlı bir kol saati” cevabını aldık. Siz de onun bu dileğini gerçekleştirip gözlerindeki mutluluğu görmek ister misiniz? :)

Bugün meleğimize hediyesini vermek için hastaneye gittik. Beyza bizi görünce mutluluktan ne yapacağını şaşırdı. Saatini verdiğimizde yüzündeki o gülümseme en güzel teşekkürdü, saatin tam istediği gibi olduğunu söyledi ve tekrar tekrar teşekkür etti bize. Dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümsemenin sebebi olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: