BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sidar - Ege TIP FAKÜLTESİ

1
1

Ege Logo

Detaylar:

Bugün dünya tatlısı Sidar’ı ziyarete gittik. 5 yaşındaki Sidar hastanemizin İmmünoloji Servisi’nde İmmün Yetmezlik (bağışıklık sisteminin yetersiz olduğu ya da tam çalışmadığı bir tür hastalık) tanısıyla yatıyor. Oyun oynamak için geldiğimizi söylediğimizde bizi heyecanla karşıladı. İlk olarak resimler arasındaki farkı bulma oyununu oynamak istiyor. Sidar bu oyunda oldukça başarılı. Saniyeler içinde bir sürü farkı bulmayı başarıyor. Bu sırada muhabbet ederken Sidar’a büyüyünce ne olmak istediğini sorduğumuzda asker cevabını alıyoruz. Diğer oyunumuzda Sidar bir kart seçip karttaki şekli taşlardan oluşturmaya çalıştı. Bu oyunu oynarken oldukça sabırsızlanan Sidar’ın bir şeyler inşa etmeye meraklı olduğunu öğreniyoruz. Bu oyunu oldukça seven Sidar bize bir daha oynamak istediğini söylüyor. Biz de ona sihirli bir değneğin olsa neye sahip olmak isterdin diye soruyoruz. “Annemi isterdim ve işte burada!” diyerek bizi güldüren Sidar’ın dileğinin oyuncak kamyon olduğunu öğreniyoruz. Siz de Sidar’ın dileğini gerçekleştirerek onun gülümsemesine ortak olmak istemez misiniz?

Sidar’ın bizden istediği oyuncak kamyonu ona ulaştırdık. Sidar oyuncak kamyonu görünce çok sevindi. Mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Onun bu mutluluğunun sebebi olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: