BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Baran Alp - Düzce TIP FAKÜLTESİ

1

Düzce Logo

Detaylar:

    Bugün Baran'ı elimizde balonlarla ziyarete gittik. Baran 9 yaşında, tip 1 diyabet hastası.

    Tip 1 diyabet, pankreasta bulunan ve insülin üreten beta hücrelerinin zedelenmesi ile meydana gelen bir hastalık ve hastalarda insülin yetersizliği olduğundan ömür boyu insülin hormonunu dışardan (enjeksiyon yoluyla) almak zorundalar.

      Baran çok akıllı, hareketli, hayat dolu bir çocuk. Enerjisi daha odaya ilk girdiğimiz anda belli oluyordu. Bizi kocaman bir gülümsemeyle karşıladı ve bizimle hemen kaynaştı. Ablası da diyabet hastası olduğu için ablasına çok bağlıydı, hastalığıyla ilgili de her şeyi ona soruyordu ve onu adeta doktoru gibi görüyordu. Biz de hemen ortak olduk Baranın enerjisine. Sevgiyle büyüdüğü özgüvenli duruşundan belliydi. Ona hastalığıyla ilgili sorular da sorduk ve kan şekerinin 90-200 arası olması gerektiğini bile hemen söyledi. Yemeğe de düşkün ve özellikle soslu makarnayı çok seviyormuş. Hayali pilot olmakmış ama aslında futbolcu ve mimar da olmak istiyor ki hepsinde çok başarılı olabilecek kadar yetenekli ve çok yönlü bir çocuk. Beraber jenga oynarken bize daha önce jengadan yaptığı yapıları, evleri gösterdi, yaptıklarına çok şaşırdık ve hayran kaldık. Onunla Tabu oynamak da çok eğlenceliydi, ne anlattıysak hemen bildi, üstelik kelimeleri anlatırken bilgisiyle, zekasıyla ve kendinden emin duruşuyla bizleri çok şaşırttı. Futbolu çok seviyor ve koyu bir Galatasaraylı kendisi. Dilediğini sorduğumuzda ise bizden Milli takım oyuncularından imzalı (özellikle Arda Turan) Türkiye Milli Takım Forması ( 10-11 yaş için) istedi.

       Bugün Baranla çok eğlendik, onun enerjisine katılmak, onunla birlikte gülebilmek bizi çok mutlu etti ve bir sonraki buluşmamızı iple çekiyoruz. Yüzünden bu gülümseme hiç eksik olmasın, gülüşüne benim de katkım olsun derseniz dileğini gerçekleştirmek için bize ulaşabilirsiniz.

      Şimdiden teşekkür ederiz.

   Bu sene Baran'ı tanıdığımızda onun enerjisine, gülen gözlerine hayran kalmış, beraber çok eğlenmiştik. Ancak bu sefer gülen gözleri aynı zamanda ışıldamış da. Gözlerindeki o mutluluğu görmek, formasına olan hayranlığını hissetmek bizim için paha biçilemez oldu. Baran çok istediği hediyesine doğum gününde kavuştu, doğum gününde aldığı bu hediye belki de hayatı boyunca unutamayacağı bir anı olarak kalacak aklında. Arda Turan'ı çok seven Baran onun gibi 10 numara bir formaya sahip şimdi. Formayı hem 10 numara yapan hem de doğum gününde gönderme inceliğini gösteren gönüllümüze ve formayı imzalayan tüm milli takım oyuncularımıza çok teşekkür ederiz. Bu iyiliğe bir nebze vesile olabilmek bizim için de çok değerli ve gurur verici oldu. 

   Bir çocuğun hayatı daha bir an için güzelleşti, eğer siz de bu mutluluğa benim de katkım olsun isterseniz diğer çocuklarımızın dileğini gerçekleştirebilirsiniz, iyilikle kalın :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: