BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Fatma - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün tanıştığımız miniğimiz Fatma, 7 yaşında ve nöroblastom tanısıyla yatıyor. Türkçeyi konuşamamasına rağmen onunla çok güzel bir şekilde iletişim kurmayı başarabildik ve oyunlar oynamaya çalıştık. Hastanede çok zaman geçirmiş ve o küçücük yaşına rağmen gayet olgun biriymiş gibi tavırları olan akıllı bir çocuktu Fatma, sadece yanına gitmemiz bile yüzünü güldürdü. Annesinin de bize katılımıyla birlikte eğlenceli zaman geçirdik. İleride doktor olmak istediğini bizi işaret ederek gösterdi ve bildiği bir kaç Türkçe kelimeyi bizimle paylaştı. Bizler için de çok keyifli geçen dakikalar sonunda ne istediğini sorduk ve kırmızı bir oyuncak araba istediğini söyledi. Onun bu hayalini gerçekleştirmek ister misiniz?

Hediyeyi verdiğimizde gözlerinin içi gülüyordu Fatma'nın, çok sevinerek aldı ve ayrılana kadar bize el salladı. Onun bu kadar sevinmesine vesile olan, hediyesini alan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: