BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe Nur - Sütçü İmam Tıp Fakültesi

Sütçü İmam Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Yine bir gün havanın kapalılığına aldırmadan günümüzü gülüşleriyle aydınlatacak miniklerimizin yanına doğru yola çıktık. Heyecanla hastanemizin Genel Pediatri servisinde  Kistik Fibrozis (Tüm salgı bezlerini etkileyen bir tür genetik bozukluk) tanısıyla tedavi gören 13 yaşındaki Ayşe Nur'un yanına gittik ve onunla oyunlar oynamak istediğimizi söyledik. Duyar duymaz heyecanlanan miniğimizin yanına hemen oyunlarımızı toplayıp gittik. Güzelliğiyle, zekasıyla ve oyuna olan merakıyla hepimizin ilgisini çeken Ayşe Nur'un aşçı olmak istediğini, en sevdiği rengin mor olduğunu ve müzik dinlemeyi çok sevdiğini öğrendik. Hatta onunla şarkı söylemeye bile çalıştık. Oyunlarda o kadar iyiydi ki bizlere bilmediğimiz oyunları bile öğretti. Sohbetimiz, neşemiz devam ederken Ayşe Nur'dan bizlere dileğini söylemesini istedik. Bizden "Kablosuz, Mavi Kulak Üstü Kulaklık" istedi. Bizler onun gülüşüne şahit olduk, hayran kaldık. Sizler de Ayşenur o güzelliğine güzellik katan gülüşüne ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesinin geldiğini öğrendiğimiz gibi hemen yanına doğru yola çıktık. Yüzündeki gülümsemeyi görmek için sabırsızlanıyorduk. Yanına gittik ve hediyesini teslim ettik. O kadar sevinmişti ki takmak için sabırsızlanıyordu. Hemen bağlantıları yaptık ve ilk şarkısını dinledi. Hatta söylemeye bile başladı. Bizler de ona eşlik ettik. Meğer gülüşü kadar sesi de çok güzelmiş. Ona bu gülümsemeyi armağan eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. Her daim sağlıkla ve iyilikle kalın.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: