BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Buse - Pamukkale Tıp Fakültesi

Pamukkale Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Her çocuk bir umuttur diyoruz ve hastane koridorlarında yolculuğumuza başlıyoruz. Kardiyoloji servisinde karşımıza  13 yaşındaki güzel kızımız Buse çıkıyor. Buse servisimizde ARA (Enfeksiyon sonrası kalbi ve eklemleri tutan kronik bir hastalık) tanısı ile tedavi almakta. Hemen ısınıyoruz sıcakkanlı kızımıza ve başlıyoruz jenga oynamaya. Her ne kadar ince hamlelerle taşlarımızı çeksekte bu dev kulenin yıkılmasına engel olamıyoruz. Biz de hazır  fırsat bulmuşken başlıyoruz koyu bi sohbete. 7. Sınıfa giden Buse yaşıtı kuzeniyle de aynı sınıfta öğrenim görüyor. Kuzeniyle aynı sınıfta olmanın avantajını iyi kullanan  Buse aynı zamanda çok da yakın bir arkadaş olmuş kuzeniyle. Hobi olarak basketbol ve futbol oynayan Buse bu konuda ki becerilerini okul takımınının başarısı için de kullanıyor. Bunların yanında derslerini de ihmal etmeyen Buse fen bilimleri dersine özel bir ilgi de duyuyor. İleride de öğretmen olmak istediğini söylüyor bize. Kalabalık bir soy ağacı olan Buse akrabaları ile de çok iyi anlaşıyor ve ara ara onları ziyaret de etmek için il dışı seyahatler  de yapıyor.

Ziyaretimizin sonlarına doğru ne istediğini sorduğumuz da ise bizden düşünmek için süre istiyor. Süre sonunda ise bizden Barcelona marka klasik bir  gitar istediğini söylüyor. Sen de Buse’nin dileğini gerçekleştirip çalacağı şarkılarda payım olsun  ister misin?

Hediyesini alınca çok sevinen Buse bir an önce gitar çalmak için can atıyordu. Buse’nin dileğini gerçekleştirip gülümsemesinde pay sahibi olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: