BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ali - Mersin Tıp Fakültesi

Mersin Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin çocuk nefroloji servisinde kronik böbrek yetmezliği (Böbreklerin zamanla işlevini kaybetmesidir.) tedavisi görmekte olan 16 yaşındaki Ali'yle tanıştık. İlk gittiğimizde sıkılmış bir vaziyette yakaladığımız Ali'yle hemen koyu bir sohbete başladık. Biraz Jenga oynayınca keyfimiz epey bir yerine geldi. Denge konusunda ne kadar başarılı olduğunu ispatladıktan sonra "Hadi sizi bir de satrançta göreyim" diyen Ali bize meydan okudu. İddiasında haklı çıkan çocuğumuz bizi yeniden yenilgiye uğrattı.Sohbetimiz esnasında Ali'nin Galatasaraylı olduğunu bu yüzden en sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik. Aynı zamanda bisiklet sürmeyi de çok sevdiğinden bahsetti. Eskiden de kırmızı bir bisikleti olduğunu sonrasında o bisikletin çalındığını anlattı. Bu nedenle yeniden kırmızı bir bisikletinin olmasını hayal ediyor. Siz de Ali'nin bu hayalini gerçekleştirerek onu eskisinden daha mutlu etmek ister misiniz? 

 Ali'nin hediyesi elimize ulaştığında çok mutlu olduk. Vakit kaybetmeden Ali'ye hediyesini teslim ettik. Ali'nin bu güzel dileğini gerçekleştirerek mutluluğuna mutluluk katan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: