BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Murat Gökmen - Kocaeli Tıp Fakültesi

Kocaeli Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün pediatri servisinde 15 yaşında ve kronik böbrek yetmezliği tanısı ile tedavi gören Gökmen’i ziyaret ettik. Annesinden izin alıp içeri girdikten sonra kendimizi tanıttık, hangi amaçla orada olduğumuzu Gökmen’e anlattık. Daha sonrasında satranç oynamayı bilip bilmediğini sorduk. “Küçükken öğrenmiştim hiç hatırlamıyorum.” cevabını verince biz de ona öğretebileceğimiz keyifli bir oyun olduğunu söyledik. Etkinlikteki arkadaşım Kaan ve Gökmen takım oldular ben de rakipleri oldum. Kaan bütün satranç taşlarını Gökmen’e tanıttı ve işlevlerinden bahsetti. Daha sonra oyun başladığında yaptığımız hamleleri açıklayarak ilerledik, bir yandan Gökmen de kendi fikirlerini söyledi. Oyun esnasında Gökmen ile sohbet ettik, örneğin en sevdiği dersin tarih olduğunu, büyüyünce polis ya da aşçı olmak istediğini öğrendik fakat en sevdiği rengi sorduğumuzda karar veremedi. Yaklaşık 30-40 dk civarı oyunumuz sürdü ve kazanan Gökmen ve Kaan’ın takımı oldu. Gökmen’e ayırdığımız süre dolduğunda yanımızda getirdiğimiz satrancı ona hediye ettik. Biz odadan çıkmadan önce, sıcacık bir gülümseme ile “gerçekten çok eğlendim” diyince; Gökmen’i biraz olsun neşelendirip, güzel zaman geçirmesini sağladığımız için Kaan, Beyza ve ben de çok sevindik. Gökmen’e geliş amacımızı da açıkladığımız için ondan bir dileğini bize söylemesini istedik. Bizden okuma kitabı istedi, hangi yazarı istediğini sorduğumuzda ise cevabı Ömer Seyfettin oldu. Daha önce Ömer Seyfettin okumadığını da belirtti. Peki siz Gökmen’in bu dileğini gerçekleştirmek istemez misiniz?

Gökmen hediyesine kavuşunca çok mutlu oldu.Bizlere ve gönüllüsüne en içten şekilde teşekkürlerini iletti.Dileğini gerçekleştiren gönüllüsüne çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: