BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ramis Gökalp - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

      Hafif kapalı ve yağmurlu bir günde ellerimizde oyunlarımız, çocuklarımızla vakit geçirmek üzere yola koyuluyoruz ve 10 yaşındaki çocuğumuz Gökalp'in odasına gidiyoruz. Gökalp odaya girdiğimizde tüm beyefendiliğiyle karşılıyor bizi. Tip 1 Diyabet (Şeker Hastalığı) tanısı ile hastanemizde bulunan Gökalp teknolojiyle oldukça ilgili. İleride e-spor ile ilgilenmek istiyor. Okulunu sevdiğini, en sevdiği dersin de fen bilgisi olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca fen dersinde de en sevdiği konu elektrik konusuymuş. Zaten onunla biraz daha vakit geçirince kendisinin bu konuyla ne kadar ilgili olduğunu fark etmiş oluyoruz. 

   Oyun oynama teklifimizi severek kabul eden Gökalp Jenga oynamayı seçiyor. Gökalp'in bu oyunda ne kadar iyi olduğundan ve başarılı hamlelerle bizi alt edeceğinden habersiz başlıyoruz oynamaya. Aynı zamanda eğlenceli bir çocuk da olan Gökalp benim tahtayı almaya çalışırken onu yanlış yönden çektiğimi fark edince "Neden kulağını tersten tutuyorsun ki?" diyerek güldürüyor bizi. Bilgisayar oyunlarında da iyi olduğunu ve severek oynadığını öğreniyoruz. Hatta oldukça şaşırtıyor bizi bildikleriyle. "Tuttuğun bir takım var mı?" diye sorduğumuzda "Galatasaray" cevabını alıyoruz. Ayrıca en sevdiği renk de siyah Gökalp'in.

   Oldukça kibar bir çocuk olan Gökalp aynı odada kaldığı arkadaşına da çok güzel davranıyor. Oyuna arkadaşını da dahil ederek devam ediyoruz. Beraber epey keyifli vakit geçirdiğimiz, bizi zekasıyla ve davranışlarıyla etkileyen Gökalp bizden motor kiti istiyor. 

   Gökalp'in dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?


PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: