BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe Yaren - Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi

Karadeniz Teknik Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

 Ellerimiz her zamanki gibi çeşit çeşit oyuncakla dolu bir şekilde yeni bir miniğimizle tanışmak üzere hematoloji servisine doğru gidiyoruz. Bizi güler yüzlü bir doktor hanım karşılıyor. Leyla'dan Sonra Topluluğu’ndan geldiğimizi söylerek hangi çocuğumuza gideceğimiz konusunda ondan yardım istiyoruz. Ayşe Yaren’e gidersek çok mutlu olacağını söylediğinde heyecenla Ayşe’nin odasına doğru yol alıyoruz. Buraya da hemen kızımızın en çok Ayşe ismini kullanmayı sevdiğini yazmak istiyorum ;)

Ayşe 11 yaşında ve akut lenfoblastik lösemi ( bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor.

Ayşe’nin odasına girdiğimizde hemen onunla kaynaşmaya, çeşit çeşit oyunlar göstererek ilgisini çekecek şeyler yapmaya çalışıyoruz. Mor bir ayıcık kızımızın ilgisini çekiyor ve ona bir isim veriyor: Necati. Evet, ayıcığımızın ismi Necati oldu. Size şöyle söylebilirim o ayıcık için bundan daha güzel bir isim olamazdı. :) 

Necati ile neşemiz iyice yerine geldikten sonra Ayşe oynamak için jengayı seçiyor ve taşları dizip oynamaya başlıyor, bir yandan da onu tanımak için Ayşe ile konuşmaya devam ediyoruz.

Buradan Ayşe’nin en çok kırmızıyı sevdiğini ve de doktor olmak istediğini öğreniyoruz. Bu bizi de heyecanlandırıyor tabi. Ee meslektaşımızla karşı karşıyayız o kadar da olacak neticede değil mi? :) Ama henüz ne doktoru olacağına karar verememiş. Ona da ilerleyen günlerde bakacağız artık :) 

Bu arada Ayşe’nin akıllı, bir o kadar da güzel ve süslü bir kız olduğunu söylemeden geçemeyeceğim.

Kızımız kitap okumayı çokça seviyor aynı zamanda çok güzel gözlere ve en sevdiği renk olan kırmızı ojeyle boyanmış bakımlı tırnaklara sahip :) Ayşe’nin ayrıca güncel dizileri de takip ettiğini öğreniyoruz ve galiba izlediğimiz diziler ilk defa işimize yarıyor, sohbetimizin rotasını hemen o yöne çevirip güncel dizilerden konuşmaya başlıyoruz. O dizi, bu dizi derken Ayşe’nin kardeşi olup olmadığını merak ediyor ve 3 kardeşin en büyüğü olduğunu öğreniyoruz. 2 kardeşi de erkek olduğu için  ufaktan bir yakınsa da kardeşlerini gerçekten seviyor küçük ablamız. 

Kızımızla biraz daha konuştuğumuzda gerçekten bir çok oyunu bildiğini görüyoruz. Özellikle mangala oynamayı bilmesi bizi şaşırtsa da bir sonraki ziyaretimiz için mangala sözü vermeyi ihmal etmeyip dileğini soruyoruz ve  kızımız bizden Tabu oyununu istiyor.

Bir sonraki ziyaretimizde Ayşe’nin bizi mangalada yeneceğinden endişeli olsak da biz dersimize çalışıp gideceğiz.

Siz de bu sırada Ayşe’nin "Tabu" dileğini karşılamaya ne dersiniz?

Minik doktorumuz Ayşe Yaren’in hediyesini teslim ettik. Bir önceki ziyaretimize göre keyfi daha yerinde olan kızımız hediyesini görünce daha da mutlu oldu.  Ayşe’nin dileğini gerçekleştirerek onu mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz. :)

-Bu arada mor maymuncuğun adını da Remzi koyduk ;) Meraklıların bilgisine.-

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: