BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Şeyma - İstanbul Tıp Fakültesi

1 1

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli, sıcak bir mayıs gününde bir miniğimizle tanışmak için heyecanla hastanenin yolunu tuttuk. Romatoloji servisinde kalan 5 yaşındaki Şeyma'nın yanına gittik. Şeyma'nın hastanede canı çok sıkılıyormuş o yüzden bizi ve getirdiğimiz oyuncakları görünce çok sevindi. Biz gittiğimizde resim yapıyordu bize yaptığı resimleri gösterdi. Biz de miniğimizin çok yetenekli olduğunu görmüş olduk. Getirdiğimiz boyama kitabından bir resim seçtik ve onu boyadık. Şeyma hayvanları çok seviyormuş o yüzden hayvanların olduğu bir resim seçtik. Daha sonra birlikte oyun hamurundan hayvan figürleri yaptık. Sonra kağıttan uçak yapıp uçurduk. Konuşmamız sırasında Şeyma'nın da büyüyünce bizim gibi doktor olmak istediğini öğrendik. Daha sonra getirdiğimiz “Bil bakalım kim?” oyununu oynadık. Yaşı küçük olmasına rağmen Şeyma hemen oyunu öğrendi ve sevdi. Şeyma Barbie bebeklerle oynamayı çok seviyormuş, evde Barbie bebekleri varmış. O yüzden dilek olarak ne istediğini sorduğumuzda bize hemen “Barbie uçağı” istediğini söyledi. Barbie’lerini uçağa bindirmek istiyormuş. Siz de bu tatlı miniğimizin dileğini gerçekleştirip sevincine ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin hediyesinin geleceğini öğrendiğimizde sabırsızlıkla Şeyma'nın 'Barbie Uçağı' ile oynayacağı anı, yaşayacağı mutluluğu beklemeye başladık. Miniğimizin en yakın hastane kontrolünün uzak bir vakitte olduğunu öğrenince hemen kargo ekibimize koşup prensesimizin hediyesinin kargolanmasını sağladık. Kısa bir sürede prensesimiz hediyesine kavuşmuş oldu.

Prensesimizin annesi ile konuştuğumuzda Şeyma'nın çok sevinip çok mutlu olduğunu öğrendik. Annesinin "Keşke videoya çekseydim de sevincini siz de görseydiniz." sözleri üzerine o anı görmüş kadar sevindik, miniğimizin heyecanını hissettik. 

Prensesimizin bu sevincine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: