BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7259 - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Onkoloji servisinde Rabdomyosarkom(Bir tür yumuşak doku tümörü) tanısıyla tedavi almakta olan 6 yaşındaki  güzel miniğimizle birlikteydik. Biz odaya girdiğimizde kendisi biraz çekingen dursa da bize ısınması uzun sürmüyor ve hemen oyunlarımızı açıyoruz. En sevdiği oyunun" Hafıza Kartları" olduğuna şüphe yok. Diğer kutuları hemen bir kenara bırakıyoruz ve kartları dizerek oynamaya başlıyoruz. Miniğimiz, kıvrak zekasıyla hızlıca kartların yerlerini bularak bizleri büyük farklarla yeniyor. Ardından başka bir hafıza oyunu olan Bil Bakalım Kim'i oynamaya başlıyoruz. Bu aşamada miniğimizin oyuna alışması biraz zaman alsa da beraberce oyunu çözümlüyoruz ve kim olduğumuzu bulmaya çalışırken oldukça eğlenceli dakikalar geçiriyoruz. Tabii ki bu kadar eğlenirken sohbet etmeyi de ihmal etmiyoruz. Bu keyifli sohbet esnasında de resim çizmeyi çok sevdiğini, bolca boyama yaptığını, en çok Barbie bebeklerle oynadığını ve en sevdiği rengin pembe olduğunu öğreniyoruz. Hatta hemen yanı başında kartondan yapılmış güzel pembe çantayı görüyoruz. Ardından birlikte boyama yapıyoruz ve boyadığımız atlara isimler de veriyoruz. Hatta boyamalarımız öyle bir hal alıyor ki hayalimizde nasıl yaşatıyorsak öyle kağıda geçirmeye başlıyoruz. Ayrılma vakti geldiğinde ise, en çok sevdiğimiz hafıza oyununu bir tur daha oynuyor ve öyle vedalaşıyoruz. Hafıza kartlarından sonra en sevdiği şey bebeklerle oynamak olan miniğimizin bizden dileği ise "Ciciobello "Çok Hastayım" Bebeği”. Siz de  onun bu dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessüme ortak olmak ister misiniz?

Miniğimizin çok istediği bebeği elimize ulaştığında büyük bir heyecanla ailesiyle iletişime geçtik. Muayeneye geleceğini öğrenince kendisine hastanede bir sürpriz yapmaya karar verdik. Hastaneye gelip bizi ve elimizde dileğini gördüğünde çok heyecanlandı. Hediyesini verdik, paketi de birlikte açtık. Miniğimiz, artık çok istediği yeni bebeğiyle dilediği gibi oyunlar oynayabilecek. Güzel çocuğumuzun dileğini karşılayan gönüllümüze sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: