BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ayşe Yağmur - İstanbul Tıp Fakültesi

İstanbul Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Nefroloji servisinde kalan Eozinofilik özofajit (Alerjik reaksiyonlar sonucu yemek borusu iltihabı) hastası 8.5 yaşındaki tatlı mı tatlı Ayşe Yağmur’u ziyarete geldik.Odasına girdiğimizde Ayşe Yağmur bizi çok güler yüzlü ve sevecen bir şekilde karşıladı.Kendisine ilerde ne olmak istediğini sorduğumuzda ise öğretmen olmak istediğini söyledi.Bizimle oynamak için can attığı gözlerinden belli oluyordu adeta.Bizimle sohbet etti , hep beraber güldük ve çok eğlendik.Boyama yapmayı çok sevdiğini ve bizimle boyama yarışması yapmak istediğini söyledi. Kendisiyle beraber oynadığımız oyunlarda da çok heyecanlıydı.Beraber Uno,Scrabble,Bil Bakalım Kim ve Dedektif oyunlarını oynadık.Oyunların hepsinde de oldukça başarılıydı.Her zaman güler yüzlüydü ve umut dolu bakışlarıyla enerjisini bizlere de aktarıyordu.Çok güzel geçen ziyaretimizin sonuna yaklaşınca ona dileğinin ne olduğunu sorduk. Cevabı ise “Sonsuz Hareket Bebekli Barbie Gardırobu”istediğini söyledi. Siz de güzeller güzeli Ayşe Yağmur’umuzun bu hayalini gerçekleştirmemize yardımcı olmak ister misiniz?

Bugün Yağmur’la hediyesini teslim etmek için hastanemizde buluştuk. Kapıdan girişimizi görür görmez koşarak yanımıza geldi. Mutluluğu ve heyecanı gözlerinden okunuyordu. Hediyesini görünce çok beğendiğini ve kardeşiyle birlikte oynamak için sabırsızlandığını söyledi. Hepimize teker teker sarıldıktan sonra tekrar tekrar teşekkür ederek oyuncağıyla baş başa kalmak için bizden ayrıldı. Yağmur’un gülümsemesine vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: