BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Şeydanur - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

  Sonbahar gelmişken bir eylül sabahı miniklerimizin dileklerini almak ve onlarla vakit geçirmek için hastanenin yolunu tuttuk. Genel Pediatri servisinde Karaciğer Yetmezliği (Karaciğerde meydana gelen çeşitli işlev bozuklukları)  tanısı konulmuş 14 yaşındaki tatlı mı tatlı Şeydanur ile tanıştık. Kısa bir tanışma faslının ardından sohbet etmeye başladık. İlk zamanlar ne olmak istersin sorusuna hemşire diye cevap veren Şeyda bizimle vakit geçirdikçe "Sanırım doktor olmak istiyorum." dedi. Onu böyle güzel etkilemek bizi de mutlu etti. Sohbet muhabbet devam ederken isim şehir oynamaya başladık. Bu oyunumuzu da tatlı olduğu kadar akıllı olan miniğimiz Şeydanur kazandı tabii. Sonra bize hikayeler anlattı.  Daha önce kimseden dinlemediğimiz  şaşırtıcı ve eğlenceli hikayleri Şeydanur sayesinde öğrenmiş olduk. Sonrasında ona dileğini sorduk. Bebekleri çok sevdiğini ve "Konuşan et bebek" istediğini söyledi. Siz de Şeydanur 'un  dileğine ortak olup onu mutlu etmek ister misiniz? 

 Bugün telefonumuza bir mail geldi ve baktık ki Şeydanur'un dileği gelmiş. Heyecanla koşa koşa depoya gittik. Şeydanur'un çok istediği konuşan bebeğini alıp hemen Karaciğer Nakil servisinin yolunu tuttuk. Şeydanur bebeğini görünce gözleri parladı, çok mutlu oldu. Biz de onu böyle mutlu görünce projemizin amacının ne kadar  güzel olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Şeydanur'un bu mutluluğuna vesile olan ve aynı zamanda bize de bu güzel projeyi tekrar tekrar sevdiren gönüllülerimize teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: