BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Nihal - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde Endokrin bölümündeki miniğimiz Nihal'i ziyaret ettik. Nihal 9 yaşında ve minik prensesimiz hastanemizde Karaciğer Yetmezliği  (Karaciğerde meydanda gelen çeşitli işlev bozukluğu )tanısıyla tedavi görüyor.Odasına girdiğimiz andan itibaren  yüzünden gülümsemesini hiç eksik etmedi ve gözlerinin içi gülüyordu. Miniğimizin oyun oynamak için pek vakti olmadığından biz de sohbet etmeyi tercih ettik. Gelecek ile ilgili hayalleri dinlemeye ve gözlerindeki ışıltı görmeye değerdi. Sohbetimizin ilerleyen zamanlarında Nihal'in kardeşlerini ve onlarla vakit geçirmeyi çok sevdiğini öğreniyoruz. Nihal büyüyünce doktor olmak istiyor.  Nihal'e dileğini soruyoruz ve "Pembe Bisiklet" cevabını alıyoruz. Nihal'in gözlerindeki ışığın daha da parlaması için onu sevindirmeye ne dersiniz? :)

Bugün Nihal'e bisikletini teslim etmeye gittik. Bizi beklerken uzaktan gördüğümüz merakla ile neredeler hani baba neredeler der gibiydi, yerinde duramıyordu resmen . Bizi görmesi ile yüzünde büyük bir tebessüm belirdi. Nasıl hissettiğini sorduğumuzda kendini iyi hissettiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi. :) Nihal’i ve bizleri mutlu eden gönüllümüze bizler de teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: