BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Muratcan - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün 2. dönemin ilk dileğini almak için hemen hastanemizin yolunu tuttuk. Heyecan ile gittiğimiz yolda bizi bekleyen yakışıklı bir arkadaşımızın olacağını bilmiyorduk tabii. Yanına gittiğimizde bizi güler yüzü ve ağırbaşlı duruşu ile Muratcan karşıladı. Muratcan 14 yaşında ve hastanemizde Tip 1 Diyabet (Şeker Hastalığı) tanısı ile misafir olarak kalıyor. Yakışıklı arkadaşımız ile sohbet etmeye başladık hemen. Arkadaşımız ders çalışmayı, kitap okumayı, futbol oynamayı çok seviyormuş. Ayrıca arkadaşları ile de birlikte vakit geçirmeyi çok seven Murat ile biz de hemen arkadaş olduk. Bize derslerimiz ve okulumuz ile ilgili sorular soran arkadaşımıza neler yaptığımızı anlattık. O da bizi çok güzel dinledi. Ve babası Murat'ın gayet başarılı olduğunu söyledi. Biz de sohbet etmeye devam ettikçe bunu daha iyi anladık. Başarılı bir anadolu lisesinde eğitim gören Muratcan ileride ne olmak istediğine henüz tam karar vermediğini, zamana bırakacağını söyledi. Ama polis olma fikrine biraz daha yatkın olduğunu da ekledi. Sohbetimiz gitgide daha da keyifli hale gelmişken arkadaşımıza bizden ne istediğini sorduk. Muratcan bize "Mavi ve Siyah Renkli Bisiklet" istediğini söyledi. Siz de bu yakışıklı arkadaşımızın dileğini karşılayarak gülümsemesini artırmak ister misiniz?

Bugün yakışıklı arkadaşımız Muratcan'ın hediyesini teslim ettik. Tam istediği gibi olduğunu artık bir yerlere giderken bisikletini kullanacağını söyledi ve çok mutlu oldu. Bu mutluluğu hepimize yaşatan gönüllümüze bizler de çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: