BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Minik 7470 - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir günde hastanemizin Endokrin servisinde yakışıklı bir prens ile tanıştık. Yakışıklı prensimiz Diyabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. 13 yaşında olan miniğimizin bizi gördüğü andaki mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Prensimiz ile ilk başta bilim dergilerini karıştırdık. Dergide gördüğümüz bilgiler bizi ve küçük dostumuzu şaşırttı. Bilime meraklı olan küçük dostumuza ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda bizi şaşırtmayan bir cevapla “Doktor” olmak istediğini söyledi. Küçük dostumuz doktorluğu şimdiden çok benimsemiş olacak ki uzmanlık alanını bile seçmiş durumdaydı. İstediği uzmanlık alanını sorduğumuzda ise göze ilgisi olduğunu söyleyerek göz doktoru olmak istediğini söyledi. Yakışıklı prensimiz ile ilk önce bir zeka oyunu olan Solo Testi oyununu oynadık. Akıllı prensimiz Solo Testi'nde çok başarılı bir performans gösterdi ve oyunun galibi oldu. Bize satranç oynamayı da çok sevdiğini söyledi. Biz de ona bir sonraki gelişimizde santranç getirip oynayacağımıza dair söz verdik. Daha sonra beraber isim- şehir- hayvan oynadık. Oyunumuzu oynarken kahkahalar havada uçuştu ve bu oyunun da galibi minik arkadaşımız oldu. Ziyaretimizin sonunda yakışıklı prensimize dileğini sorduğumuzda biraz düşündü ve  bizden “Mavi bisiklet” istediğini söyledi. Siz de miniğimizin dileğini gerçekleştirerek bisikletiyle yeni maceralara atılmasına yardımcı olmak ister misiniz?

Hediye teslimlerimize büyük bir heyecanla devam ederken bugünkü teslim yolculuğumuzun ana kahramanı sevgili miniğimizdi. Mavi bir bisiklet dileği olan miniğimiz, heyecanlı bekleyişinin gözlerinden okunduğu ve pandeminin yüzümüze kondurduğu maskenin altında bile belli olan gülümsemesi ile karşıladı bizi. Bisikletine kavuşmuş olmanın sevinci miniğimizin her halinden anlaşılıyordu. Miniğimizin yüzüne gülümseme konduran ve hayallerinden birini gerçekleştiren sevgili gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: