BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Merve - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Hematoloji servisinde güzeller güzeli Merve ile  randevumuz vardı. Merve 9 yaşında ve hastanemizde Talasemi (Bir çeşit kan hastalığı) tanısı ile tedavi görmekte. Odaya girmeden koridorda karşılaştığımız arkadaşımızın Merve olması bizleri çok mutlu etti çünkü o güzel enerjisi ve gülümsemesiyle daha en başından güzel vakit geçireceğimizi anlamıştık arkadaşımızla.  Merve ile sanki yıllardır görüşüp tanışıyormuşuz gibi samimiyet kurmamız sayesinde oynadığımız oyunlarda, yaptığımız boyamalarda  ve sohbetimizin genel akışında fazlasıyla gülüp eğlendik. Ayrıca götürdüğümüz matematik kitabı da hoşuna gittiğinden olsa gerek bir ara oyunumuza ara verip kitabı incelemeye başladık Merve ile. Sonrasında öğrendik ki matematik dersini çok seviyormuş minik arkadaşımız ve büyüyünce de bizler gibi doktor olmak istiyormuş. Elbette çok mutlu olduk hatta bizim üniversitemizde okuma sözünü de aldık. Şimdiden çok başarılı ve sevilen bir doktor olacağından şüphemiz yok. Zamanın birlikte nasıl geçtiğini anlamadığımız arkadaşımızla sıra dilek kısmına geldiğinde bizleri şaşırtmayan bir cevap verdi ve ilk pratiklerini yapmak için “Oyuncak Doktor Seti” istediğini söyledi. Peki siz Merve’nin hayallerine giden yolda ilk yol arkadaşı olacak bu seti ona hediye etmek istemez misiniz?

Bugün hediyesini teslim etmek için Merve’yi ziyarete gittik. Bıcır bıcır konuşması ve neşesiyle bizleri her daim güldüren Merve’yi güldürme sırası bizdeydi bu kez. Hediyesini görünce verdiği tepkilerine, mutluluğuna ve heyecanına tanık olduktan sonra bugün  bir kez daha iyi ki Leyla’dan Sonra’lıyız dedik. Merve’yi çok ama çok mutlu eden gönüllümüze bizler de teşekkürü bir borç biliriz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: