BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Bircan - İnönü Tıp Fakültesi

1 1

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sınavdan çıkmış olmanın verdiği rahatlıkla yapılabilecek en güzel şeyin miniklerimizi ziyaret etmek olduğunu düşünüyor ve eşyalarımızı aldığımız gibi hastanemizin Karaciğer Nakli servisinin yolunu tutuyoruz. Serviste bizi kocaman gülümsemesi ile 5 yaşındaki Bircan karşılıyor. Biz de bu kocaman gülümsemeye karşı koyamıyor ve hemen tanışmaya başlıyoruz. Prensesimiz Karaciğer Transplantasyonu (Karaciğer nakli) sebebiyle hastanemizde tedavi görmekte. Kendimizi de tanıttıktan sonra götürdüğümüz Yapbozu gören prensesimiz ilk olarak onunla oynamak istediğini söylüyor ve başlıyoruz Yapbozun parçalarını dağıtmaya. Tüm parçaları tek seferde yerine koyan prensesimiz hepimizi şaşkına çeviriyor. Biz de bu yetenek karşısında boş duramıyor ve alkışlamaya başlıyoruz. Yapbozu hızlı bi şekilde tamamlayınca rengarenk dinozorların olduğu bir resim ortaya çıkıyor. Hepimiz bir dinozoru seçiyor ve hayal kurmaya başlıyoruz. Kimimiz kırmızı kocaman kanatları olan dinozor ile uçarken kimimiz de yeşil benekleri olan mavi dinozorumuzla yürüyüşe çıkıyoruz. :) Daha sonra en sevdiği rengi sorduğumuzda önce mavi olduğunu söylerken sonra mor olduğunu sonrasında da tüm renkleri çok sevdiğini karar veremediğini söylüyor. Çizgi filmlerden konu açılınca Rafadan Tayfayı çok sevdiğini söylerken sonrasında yine kararsız kalıp tüm çizgi filmleri çok sevdiğini ekliyor koca yürekli prensesimiz. ♡ Daha sonra boyama kitabımızı kurcalamaya başlıyor ve bir papatyayı seçip boyamaya başlıyoruz. Her rengi çok sevdiğimiz için papatyamızın her yaprağını farklı renge boyamaya karar veriyoruz. Boyama boyarken yarış yapmaya başlıyoruz ve kazanan tabii ki de prensesimiz oluyor. Resim yapmayı çok sevdiğini hatta panoda asılı resimleri olduğunu söyleyen prensesimiz hatıra olarak kalması için birer tane resim hediye ediyor bize. Biz de bu karşı konulmaz hediyeyi memnuniyetle kabul ediyoruz tabii ki.

Bitmesini istemediğimiz ziyaretimizin sonuna gelirken miniğimize "Bir dilek hakkın olsa ne isterdin?" diye soruyoruz. Miniğimiz hiç düşünmeden büyük bir heyecanla "Cry babies ağlayan oyuncak bebek" istediğini söylüyor. Bir sonraki ziyaretimizde bize tüm kitabı boyayarak sürpriz yapacağını söyleyen prensesimiz ile tekrar görüşmek üzere sözleşip ayrıldık.

Siz de kocaman yüreği olan, gülüşleri ile çiçekler açtıran miniğimizin dileğini gerçekleştirip bir çiçek de siz açtırmak ister misiniz? ⚘

Minik Bircan'ın hediyesi bize ulaşır ulaşmaz teslim etmek için hemen ailesiyle iletişime geçtik. Başka bir şehirden hastanemize geldikleri için o gün eve gitmek üzere yolda olduklarını öğrenince bizzat teslim edemeyeceğimiz için koşa koşa kargolamaya gittik. Heyecanla kargomuzun minik prensese ulaşmasını bekledik ve nihayet o gün gelmişti. Hediyesine kavuşan prensesimizin yüzünde güller açan birbirinden güzel fotoğraflarıyla günümüzü de gönlümüzü de şenlendirdi. Onu bu denli sevindiren, yüzünde güller açmasına vesile olan gönüllümüze en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: