BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Berfin - İnönü Tıp Fakültesi

İnönü Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hafif rüzgarlı bir cuma günü içimizi ısıtacak bir sohbet için güler yüzlü arkadaşlarımızı görmeye, hastanemizin Genel Pediatri servisinin yolunu tuttuk.  

Odaya girdiğimiz an bizi sımsıcak bakışıyla Berfin karşıladı. Berfin 17 yaşında ve ASD-VSD (Kalp duvarında delik) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekteydi. Arkadaşımızla önce biraz sohbet ettik. Müzik dinlemeyi seviyormuş. Kardeşlerinden ve yeğenlerinden, onları ne kadar sevdiğinden bahsetti Berfin. Gözünün içi gülmeye başladı onlardan bahsedince. Küçük yeğeniyle anılarını anlattı bize. Sonrasında yaşadığı köyü ve etrafın ne kadar yeşil olduğunu da anlattı. Biz de kendi yaşadığımız yerleri anlattık ve karşılıklı güzel bir sohbet oldu. :) Gülüşmeler sonrasında Tabu oynamaya karar verdik. Berfin oyunu ilk kez oynayacaktı. Kuralları anlatıp nasıl oynanacağını bir kez gösterdik. Güzel yüzlü arkadaşımız oyunu çok hızlı öğrendi ve güzelce anlatmaya başladı. Sıra bize gelince de anlatmaya çalıştığımız kelimeleri bilme hızı bizi çok şaşırttı. Kelimeleri anlatırken yavaşlayan bizlerin karşısında Berfin hemen tahmin edip doğru cevabı veriyordu. İlk kez oynayan birisi için çok iyi iş çıkardı. Oyunumuzu da oynadıktan sonra prensesimizin bizden ne istediğini sorduk. O da daha kaliteli fotoğraflar çekebilmek için "Dijital fotoğraf makinesi" istedi bizden. Sizler de gülüşüyle içimizi ısıtan tatlı arkadaşımızın dileğini gerçekleştirip onun mutluluğuna ortak olmaya ne dersiniz?

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: