BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Can - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşin ışıl ışıl parıldadığı ve havanın çok güzel olduğu bir günde Onkoloji servisinin yolunu tuttuk. Kiminle tanışacağımızın heyecanı içerisinde Yusuf’un odasına girdik. Meraklı gözlerle karşıladı bizi Yusuf. Onunla oyunlar oynamaya geldiğimizi söylediğimizde gözleri parıldadı. Yusuf 9 yaşında ve Lösemi (Kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Kısa bir tanışmanın ardından yanımızda getirdiğimiz oyunlardan ilk önce Uno’yla oynamak istedi  miniğimiz. Rekabetin ve eğlencenin oldukça fazla olduğu oyunumuzda Yusuf bizi hep yendi. Bir ara Yusuf’un oyuncakları çekti dikkatimizi. Oyuncak bir davulu vardı ve davul çalmayı sevdiğini söyledi, bir de Beyblade’i vardı ve aramızda küçük de bir turnava yapıp çok eğlendik. Ardından tombala oynamaya başladık ve bir yandan sohbet ederken Yusuf’un en çok mavi rengi sevdiğini, çizgi film izlemeyi çok sevdiğini öğrendik. Tombalada da tabii ki birincimiz Yusuf olmuştu. Yusuf’la zaman su gibi akıp geçmişti ve artık gitme vaktimiz geldiğinde Yusuf’a dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra “Mavi Bir Scooter” istediğini söyledi. Siz de yakışıklımızın dileğini gerçekleştirip onun yüzündeki gülücüklere vesile olmak ister misiniz?

Yusuf’un hediyesinin geldiğini duyunca çok heyecanlandık. Hemen arayıp haber verdik. Yusuf da çok heyecanlandı. İlk fırsatta hediyesini teslim etmek için yanına gittik. Heyecanla açtık kutusunu birlikte. Yusuf çok beğendi ve hemen sürmek istedi. Gözlerindeki ışıltıya şahitlik ettiğimiz için biz de çok mutlu olduk. Yusuf’un dileğini gerçekleştirip onu bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: