BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizin Pediatri servisinde misafir ettiğimiz tatlı miniğimiz Yusuf ile tanıştık. Yusuf 8 yaşında, hastanemizde HSP (küçük kan damarlarının iltihabı) sebebiyle tedavi görmekte. Odasına ilk girdiğimizde bizimle oynamaya çok gönüllü olmayan Yusuf’un birlikte geçirdiğimiz çok az bir süre sonrasında bile odadan kahkaha seslerinin yükseldiğine şahit olduk. Birlikte ilk başta Süper Bardaklar oynadık. Gruplar halinde oynadığımız bu oyunda Yusuf’un başarısı gerçekten görülmeye değerdi. O tatlı hırsıyla karşıdaki grubu ezdi geçti desek abartmış olmayız galiba. Ardından Uno oynadık ve bu oyunda da kazanmaya olan isteği harika zaman geçirmemizi sağladı. Zeki olduğu kadar yakışıklı da olan miniğimiz Yusuf’un ileride özel timde görev yapmak istediğini istediğini öğrendik. İzlediği dizilerden esinlenmiş miniğimiz bu mesleğe. Okulunu çok seviyormuş Yusuf hatta en sevdiği dersi sorduğumuzda Türkçe cevabını aldık ufak bir tebessümle. Sohbetimiz esnasında en sevdiği rengin sarı olduğunu da öğrendik. Birlikte çok eğlenceli vakit geçirdiğimiz miniğimizin yanından hiç ayrılmak istemedik desek abartmış olmayız. Sıra bizden dileğini almaya geldiğinde miniğimiz sarı rengi çok sevdiği için sarı renkte bir uzaktan kumandalı araba istedi bizden. Siz de Yusuf’un bu dileğini gerçekleştirerek o tatlı gülümsemesine vesile olmak ister misiniz?

Yusuf’un hediyesi elimize ulaşır ulaşmaz hemen teslim ettik. Arabasına öyle güzel baktı ki, gözlerinden ne kadar mulu olduğunu anlamak çok zor olmadı. Bu mutluluğa vesile olan gönüllümüze hem Yusuf adına hem dr kendi adımıza çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: