BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Rümeysa - Gaziantep Tıp Fakültesi TIP FAKÜLTESİ

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Rümeysa'yı ziyaret ettik. Rümeysa 11 yaşında  ve hastanemizde  Kronik İdrar Yolu enfeksiyonu  (İdrar yolunda süreğen enfeksiyon) sebebiyle tedavi görüyor. Önce odasına gidip bizimle oyun oynamak ister mi diye sorduk. Gözleri ışıldadı ve hemen kabul etti. Rümeysa getirdiğimiz oyunlardan önce oyun hamuruyla başlamak istedi. Bizim gibi renkli görüntüsünden etkilendi sanırım. Slime ile de oynamayı çok seviyormuş zaten. Beraber küçük bir hayvanat bahçesi yapmaya ve sohbet etmeye başladık. Rümeysa'nın en sevdiği renk mavi, en sevdiği ders de matematikmiş. Bazen sabah kalkmak zor olsa da okulunu seviyormuş. Hayvanları çok sevdiği için veteriner olmak istiyormuş. En çok hangi hayvanı sevdiğini sorduğumuzda kedi ve köpeği çok sevdiğini ama aralarında seçim yapamadığını söyledi. Rümeysa'nın sıcakkanlı tavırlarıyla çok tatlı sohbet ettik. Hamurdan sonra  tombala oynamak istediğini söyledi. Oyun oynarken olmasını çok istediği bir dileği var mı diye sorduk. Düşünmeye başladı ama biraz kararsız kaldı. Oyun oynarken biraz daha düşünmesini istedik. Bu sırada Rümeysa başta  geriden gelse de oyunun kazananı oldu. Dileğine karar verdin mi diye sorduğumuzda son olarak oyuncak köpek bakımı ve veteriner seti istediğini söyledi. Daha sonra tekrar görüşme sözü alıp yanından ayrıldık. Rümeysa'nın bu dileğini gerçekleştirip mutluluğuna aracı olmak ister misiniz? :) 

Bugün Rümeysa'ya beklerken çok heyecanlandığı hediyesini teslim etmeye gittik. Rümeysa hediyesini açarken ekstradan mutlu olup bizle yine güzel sohbetine başladı. Hediyesini açan Rümeysa her şeyi çok sevdiğini ve çok teşekkür ettiğini söyledi. Onu böyle mutlu eden gönüllümüze biz de çok teşekkür ediyoruz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: