BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mohammed - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün boyalarımızı ve Süper Bardaklarımızı alıp büyük bir heyecanla Genel Pediatri servisinde tedavi gören Muhammed ile tanışmak üzere yola çıktık. Muhammed 10 yaşında ve hastanemizde FMF (Bir tür kalıtsal hastalık) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor.

Yağmurlu bir Gaziantep gününde, odasına girer girmez Muhammed bizi çok sıcak karşıladı. Bizi görünce masmavi gözleri mutlulukla parladı. Kendisiyle hemen kaynaştık ve sohbet ettik. Çizgi film izlemeyi çok sevdiğini ve en sevdiği çizgi filmin Rafadan Tayfa, en sevdiği çizgi film karakterinin de Akın olduğunu söyledi. Sohbetimizin ilerleyen zamanlarında Muhammed'e ileride hangi mesleği yapmak istediğini sorduğumuzda gayet net bir şekilde kalp doktoru olmak istediğini söyledi. Boyama yapmaya başladığımızda, boyamayı çok dikkatli ve hiç taşırmadan yapmasından ve ellerini etkin bir şekilde kullanmasından ileride çok iyi bir kalp cerrahı olabileceğini belirttik. Boyamanın ardından Süper Bardaklar oyununa geçtiğimizde ise Muhammed en fazla kartı alarak oyunu kazandı.

Süper Bardaklar oyunu sırasında Muhammed'e, kendisini neyin çok mutlu edeceğini,en çok neye sahip olmak istediğini sorduğumuzda biraz düşündükten sonra Mavi bir bisikleti olursa çok mutlu olacağını söyledi 

Siz de Muhammed'in dileğini gerçekleştirip bisikletine kavuştuğundaki mutluluğuna ortak olmak ister misiniz?

Bugün mavi gözlü tatlı mı tatlı miniğimize dileğini teslim ettik. Odaya girdiğimiz andan itibaren gözlerindeki tatlı parıltı ve güzel gülüşü ile bizi mest etti. Bisikletini görünce çok mutlu oldu ve birçok kez teşekkür etti. Miniğimizin dileğini gerçekleştiren gönüllümüze sonsuz teşekkürler. İyilikle kalın. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: