BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Kevser - Gaziantep Tıp Fakültesi

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün büyük bir heyecanla miniğimiz Kevser'in yanına gitmek için yola koyulduk. Kevser 10 yaşında ve hastanemizin Pediatri servisinde Kistik Fibrozis (Tüm salgı bezlerini etkileyen genetik bir bozukluk) tanısıyla tedavi görmekte. Biz odasına girmeden önce öğrendik ki prensesimiz çok sıkılıyormuş. Bizim geldiğimizi görünce de birden canlandı, mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Hemen kendimizi tanıttık ve onunla oyunlar oynamaya, sohbet edip güzel vakit geçirmeye geldiğimizi söyledik. Heyecanı daha da artmıştı. Sonra ilk olarak mesleklerin olduğu hafıza kartlarıyla oynamaya başladık. Ona ileride ne olmak istediğini sorduğumuzda "Doktor olmak istiyorum." cevabını aldık. Minik meslektaşımızın bu cevabı bizi çok mutlu etti. Hafıza kartlarıyla oynarken çok eğleniyordu. Aynı zamanda sohbet ettik. Öğrendik ki minik Kevser'imiz ilkokul 4.sınıfa gidiyormuş ve en sevdiği ders de Türkçeymiş. Kitap okumayı çok seviyormuş ve yanında birkaç tane de kitap getirmeyi de unutmamış. Aynı zamanda resim çizmeyi de çok seviyormuş. En sevdiği renk ise kırmızıymış. Daha sonra Jenga oyununu oynamaya başladık. Miniğimiz bu oyundaki hünerlerini de gösterdi ve hayran kaldık ona. Devam eden sohbetimiz sırasında öğrendik ki en sevdiği hayvan da kediymiş. Özellikle yavru kediler. :) 

    Minik doktorumuz Kevser'e hayalini kurduğu olmasını çok istediği bir dileği var mı diye sorduğumuzda da büyük bir mutlulukla kornalı, sepetli, süslü ve kırmızı güzel mi güzel bir bisiklet istediğini söyledi. Siz de miniğimizin bu anlatmaya doyamadığı dileğini gerçekleştirerek yüzündeki gülücüklerin sebebi olmak ister misiniz?

PAYLAŞ:

Miniğimizi siz sevindirin

*
*
*
*
*
*

Diğer Çocuklarımız: