BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Evlanur - Gaziantep Tıp Fakültesi

1 1

Gaziantep Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Sımsıcak bir yaz gününde, miniğimizle tanışmanın heyecanıyla oyunlarımızı yanımıza alıp Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde güzel ve tatlı olduğu kadar sevecen olan Evlanur ile tanıştık. Evlanur 12 yaşında ve Polikistik Böbrek Hastalığı (Böbrekte birden fazla kist olması) tanısıyla hastanemizde tedavi görmekte. Maceramıza kendimizi tanıtmakla başladık. Ardından Evlanur ‘u tanıdık ve çok sevdik. Evlanur insanlara yardım etmeyi çok sevdiğini ve büyüyünce hemşire olmak istediğini söyledi. Ayrıca okul derslerinde en çok matematik ve fen bilgisi derslerini sevdiğini, boş zamanlarını voleybol oynayarak değerlendirdiğini öğrendik. Ardından 2 gruba bölünerek Jenga ile oyun serüvenimize başladık. Evlanur başta heyecanlandı ama rakip takımın kuleyi devirmesiyle özgüveni arttı ve daha hevesli oynamaya başladı. Daha sonra aynı gruplarla Tabu oynamaya başladık. Evlanur yasaklı kelimeleri kullanmadan çok profesyonelce anlattı ve takımının galip gelmesini sağladı. Ziyaretimizin sonunda miniğimize dileğini sorduk. Biraz düşündükten sonra tatlı bir çekingenlikle “ Harry Potter Kitap Seti “ istediğini söyledi. Siz de Evlanur ‘un dileğini gerçekleştirip yüzündeki mutluluğa ortak olmak ister misiniz?

Evlanur'un hediyesi elimize ulaşınca çok mutlu olduk ve hemen ailesiyle iletişime geçtik. Daha sonra hediyesini kargo yoluyla kendisine ulaştırdık. Miniğimizin hediyesini alınca çok mutlu olduğunu öğrendik. Evlanur'un dileğini gercekleştirip ona yeni macera kapıları açan ve gözlerindeki parıltıya vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz:)


PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: