BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Elif Ecem - Erciyes Tıp Fakültesi

Erciyes Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Hastaneye Adölesan servisine ziyaret için gittiğimizde Elif’in canının çok sıkıldığını duyduk. Hemen odasına gittik. Bizi çok tatlı ve güler yüzlü bir prenses karşıladı. Yaşını sorduğumuzda minik parmaklarıyla 3 diye gösterdi. (Aslında 4 yaşındaymış) Dosyasını incelediğimizde minik Elif’in Akondroplazi (cücelik) hastası olduğunu gördük. Beraber hafıza oyunu oynadık ve bizi konuşmasıyla, cevaplarıyla zekasına hayran bıraktı. Oyundaki kartları renk ve şekilleriyle birlikte bize söyledi; “avi elikopter” (mavi helikopter), “eşil osbik” (yeşil tosbik) hepsini tek tek kendi buldu. :) Kelimelerin ilk harflerini atmak gibi de tatlı bir huyu vardı. Henüz 4 yaşında olmasına rağmen hafıza oyunu, denge oyunu gibi bir çok oyun oynadı bizimle. Birlikte çok eğlendik. En sevdiği rengin kırmızı olduğunu öğrendik ve boyama kitabındaki her yeri kırmızıya boyadık. Kırmızı maymun, kırmızı tavşan, kırmızı kuş... Ne olmak istediğini sorduğumuzda bize büyüklerin öğretmeni dedi. Cevabıyla bizi gülümsetti. :) Odadan ayrılacakken bize “Bize de gelin!” dedi. O cümlesi yüzümüze tebessüm kalbimize sıcaklık olarak işledi. Biz onu çok sevmiştik anlaşılan o da bizi. Söz verip yarın yine uğrayacağımızı söyledik ve ertesi gün yanına tekrar gittiğimizde çok mutlu oldu. Yine bir sürü oyunlar oynadık. "Acaba doğum gününde ne isterdin?" diye sorduğumuzda boyalı parmaklarıyla bize dönüp pembe mutfak dedi. Miniğimiz bizden pembe bir mutfak seti istiyor. Güler yüzlü Elif’imizi daha da çok gülümsetip dileğini gerçekleştirmek ister misiniz? :)

Minik güzelimiz Elif'in hediyesi elimize ulaştığında hiç vakit kaybetmeden ailesiyle iletişime geçtik ve çok istediği mutfak setini teslim ettik. Miniğimizin hediyesini çok beğendiğini yüzündeki kocaman gülümsemeden ve elinden hiç bırakmayışından anlamıştık bile. Çok mutlu olduğunu ve gönüllüsüne çok teşekkür ettiğini iletmemizi istedi. Miniğimizi sevindiren güzel kalpli gönüllümüze biz de çok teşekkür ederiz. :) 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: