BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Selin - Düzce Tıp Fakültesi

1 1

Düzce Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Pediatri servisine gittiğimizde minik arkadaşımız Selin ile tanıştık. Selin Tip1 Diabetes Mellitus (şeker) hastası. 11 yaşındaki Selin çok tatlı, bilgili ve çok kitap okuyan biri. Oyun serüvenimiz Jenga ile başladı, yüz boyama oynarken çok eğlendik. Solo testte bizden daha iyi olduğunu kanıtladı bizlere. Oyun hamuru oynarken kalıplardan çok güzel şekiller oluşturdu. Doktor olmak isteyen minik kuzumuzu beyaz önlük içerisinde görmek bizi de en az onun kadar mutlu etti. Hediyesini sorduğumuzda çok heyecanlandı. Biraz düşündükten sonra bizden “pembe zilli bir bisiklet” istedi. Siz de Selin'in bu dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?  

Bugün sevimli kızımız Selin heyecanlı bir şekilde bizi arayıp hastaneye kontrole geldiğini söyledi. Biz de önceden kurduğumuz bisikletini vermek için sabırsızlıkla bekliyorduk zaten. Hemen servise gittik ve Selin'imizi beklemeye başladık. Geldiğinden beri zaten güzler yüzlü olan miniğimiz bisikletini görünce ayrı bir sevindi, hep ağzı kulaklarında gezdi. Kıyafeti ile aynı renk olması da hepimiz için hoş bir tesadüf oldu. Hemen orada birkaç tur atan tatlı kızımız gönüllüsüne de sevgilerini gönderdiğini ve çok teşekkür ettiğini belirtti. Onu bu denli mutlu eden gönüllümüze biz de çok teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: