BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yusuf Eymen - Çukurova Tıp Fakültesi

1 1

Çukurova Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Adana’da rüzgarı hissettiğimiz bir günde büyük bir heyecanla ziyaret yapmak için Pediatri servisinin yolunu tuttuk. Ziyaretimizde tatlı miniğimiz Yusuf Eymen’le tanıştık. Yusuf Eymen 5 yaşında ve hastanemizde Diabetes Mellitus (Şeker hastalığı) tanısı ile tedavisi görmekte. Konuşmaya başladığımızda Yusuf’un boyama yapmayı çok sevdiğini öğrendik ve birlikte boyama yapmaya başladık. Sohbetimize devam edince Yusuf’un en sevdiği rengin turuncu olduğunu ve büyüyünce asker olmak istediğini öğrendik. Boyama kitabında kediyi boyarken en sevdiği hayvanın kedi olduğunu eğer bir kedisi olsa ismini 'Pamuk' koyacağını söyledi. Boyama etkinliğimiz bittiğinde miniğimiz mükemmel bir boyama yapmıştı, renklerin uyumu harikaydı. Zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız çok keyifli ziyaretimizin sonunda Yusuf’a dileğini sorduk. "Kocaman Peluş Pepee Oyuncağı" istediğini söyledi. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip yüzündeki gülümseye ortak olmak ister misiniz?

Serin bir sonbahar gününde Yusuf’un hediyesi fakültemize geldi. Bu haber hepimizin içini adeta yaz günü güneşi doğmuşçasına ısıttı. Heyecanlı bir şekilde hemen Yusuf'un ailesi ile iletişime geçtik. Yusuf'un uzun süre hastanemize gelmeyeceğini öğrenince hediyesini hemen ona ulaştırmak için kargoya verdik. Yusuf'un annesi, hediye Yusuf'un eline ulaşınca Yusuf'un çok mutlu olduğunu ve hemen onunla oynamaya başladığını söyledi. Yüzündeki gülümsemen daim olsun minik Yusuf’umuz. Hem Yusuf'u hem miniğimizin ailesini hem de bizleri sevindirdiği için sevgili gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: