BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ufuk - Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

1 1

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Güneşli bir nisan günü oyuncuklarımızı alıp hastanemizin Nefroloji servisini ziyarete gittik. Serviste dolaşırken bizi meraklı gözlerle izleyen Ufuk arkadaşımızı fark ettik. Oyun oynamak üzere odasına girdik. Kronik Böbrek Yetmezliği ve Organ Nakli (Böbreklerin işlevini yerine getirememesi) tanısıyla hastanemizde yatmakta olan Ufuk, annesi ile birlikte bizi çok samimi ve sıcak karşıladılar. Hemen oyun oynamaya başladık. Önce Uno oynadık, çok çekişmeli bir mücadelenin sonunda kazanan Ufuk oldu. Yaptığı hamlelerden çok zeki bir çocuk olduğunu anlamamak elde değildi. Okuldaki notlarını bize söylediğinde onun ne kadar başarılı bir öğrenci olduğunu da anlamış olduk. Gelecekte ne olmayı hayal ettiğini sorduğumuzda ise yazılımcı olmak istediğini öğrendik. Ardından Jenga mücadelesine başladık. İlk devrilme anı bizi biraz ürpertse de heyecan dolu dakikalar geçirmemizi sağladı. Oyun oynarkenki sohbetimiz esnasında Ufuk’un yabancı bir çizgi roman olan Marvel hayranı olduğunu öğrendik. Bu keyifli sohbetin ve oyunların sonunda ona dileğini sorduk. Dileğinin “Koyu renkli bir bisiklet” olduğunu ve bir bisikleti olsa çok mutlu olacağını belirtti. Siz de Ufuk’un gözlerindeki gülümsemenin sebebi olmak istiyorsanız çocuğumuzun dileğini gerçekleştirmek ister misiniz?

Ufuk’un dileğinin elimize ulaştığını duyar duymaz büyük bir heyecanla Nefroloji servisinin yolunu tuttuk. Ufuk her şeyden habersiz odasında bizi bekliyordu. Kapıda onu bekleyen bisikletini görünce büyük bir sevinçle yanımıza geldi. Bisikletin tam hayallerindeki gibi olduğunu ve çok mutlu olduğunu dile getirdi. Ufuk’un gözlerindeki bu mutluluğa vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: