BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yektar Can - Akdeniz Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün Yektar Can adlı miniğimizle tanışmak için hastanemizin Onkoloji servisine gittik. Yektar, 3 yaşında ve Akut Lenfoblastik Lösemi (bir çeşit kan kanseri) tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Miniğimiz bizi görünce çok sevindi ve hemen birlikte oyun oynamaya, boyama yapmaya başladık. Miniğimiz müzik dinlemeyi ve şarkı söylemeyi çok seviyordu, biz de birlikte müzik dinleyip, şarkı söyledik ve çok eğlendik. Miniğimizle resim yaparken onun kırmızı rengi çok sevdiğini öğrendik. Yektar’a dileğini sorduğumuzda ise bizden kırmızı bir akülü araba istediğini söyledi. Miniğimiz arabaları çok seviyormuş ve kendisinin de bir arabası olursa çok mutlu olacağını söyledi. Miniğimiz Yektar’ın bu dileğini gerçekleştiren siz olmak ister misiniz?

Bugün Yektar’ın yanına hediyesini teslim etmek için hastanemize gittik. Daha kapıda bizi hediyeyle görür görmez çok heyecanlandı ve yanımıza gelmek istedi. Biz de onunla heyecanını paylaşarak onu akülü arabasına bindirdik. Arabasını çok seven Yektar bir süre arabasıyla oynadı ve çok mutlu oldu. Biz de miniğimize bu mutluluğu yaşatan gönüllümüze çok teşekkür ederiz.
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: