BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Riyad - Akdeniz Tıp Fakültesi

Akdeniz Tıp Fakültesi Logo

Detaylar:

Bugün oyunlarımızla birlikte heyecanla hastanemizin Pediatri servisine gidiyoruz. Odaya girdiğimizde sevimli miniğimiz Riyad tarafından oldukça sıcak karşılanıyoruz. Riyad 3 yaşında Talasemi Majör (Akdeniz Anemisi, bir tür kan hastalığı) tedavisi görüyor. Oyun oynama teklifimizi hevesle kabul ediyor ve boyama yapmaya başlıyoruz. Bu sırada en sevdiği hayvanın köpek olduğunu öğreniyoruz. Sohbetimiz Riyad'ın muzip göz kırpışları ve sevimli kıkırdamalarıyla renkleniyor. Boyama kitabındaki tüm hayvanları tanıyan Riyad, diğer konularda da bilgili oluşuyla bizi kendine hayran bırakıyor. Sonrasında oyun hamurlarıyla hayal gücümüzü konuşturuyoruz. Bizim beceriksizliğimize karşın Riyad'ın yaptığı şaheserlerden dolayı onu tebrik ediyoruz. Ardından yap-bozlarla biraz ortalığı dağıtıyoruz. Dileğini sorduğumuzdaysa bir süre düşündükten sonra hareket eden oyuncak bir köpek istediğini söylüyor. Onun bu dileğini gerçekleştirip masum gülümsemesine sebep olmak ister misiniz?

Riyad'ın hastanede olduğunu öğrenince heyecanla hediyesini teslim etmeye gittik. Sevimli köpeğini verdiğimizde mutluluğu yüzünden okunuyordu miniğimizin. Eve gidince oynayacağını söyleyip teşekkür etti. Biz de Riyad'ın dileğini gerçekleştirip onu mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: