BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Sezai - Yüzüncü Yıl TIP FAKÜLTESİ

1

Yüzüncü Yıl Logo

Detaylar:

Bugün hematoloji servisinde 15 yaşındaki dünya yakışıklısı Sezai ile tanıştık. Sezai orak hücreli anemi (alyuvarlardaki oksijen taşıyıcı protein olan hemoglobinin anormalliği sonucu alyuvarların orak şeklini almasıyla oluşan genetik bir hastalık) ve beta talesemi (akdeniz anemisi, bir çesit kansızlık) teşhisiyle servise alınmış. İlk girdiğimiz andan beri cana yakınlığı ve yakışıklılığıyla gönlümüzü fetheden Sezai, sohbet esnasında bizlere ileride güler yüzlü bir doktor olmak istediğini söyledi. Matematiği çok sevdiğini belirtirken, aynı zamanda verdiği cevaplarlarla da çok zeki bir çocuk olduğunu anladık. Geçirdiğimiz güzel vakitler, oynadığımız oyunlardan sonra en çok istediği şeyin sağlığına kavuşmak olduğunu söyledi. Bizden ne dilediğini sorduğumuzda ise beyaz bir bisiklete sahip olmak istediğinı ögrendik. Sağlığına kavuşmak istediği bu süreçte dünya tatlısı Sezai'imize bir tebessüm de siz olmak ister misiniz?

Dünyalar tatlısı Sezai’mizin hediyesini gördüğü andaki mutluluğu paha biçilemezdi. Onu bu denli mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: