BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Jirhat - Yüzüncü Yıl TIP FAKÜLTESİ

1

Yüzüncü Yıl Logo

Detaylar:

Bugün çocuk hematoloji servisinde 4 yaşındaki Jirhat’ı ziyaret ettik. Jirhat lösemi (bir çeşit kan kanseri) tanısı ile hastanemizde yatmakta. Biz odaya girince önce şaşırdı ve küçük bir utangaçlıktan sonra içindeki afacan ortaya çıktı. Ona getirdiğimiz oyuncakları görünce bize bayağı ısındığını hissettik. Oyun oynamak için biraz sabırsızlandı. Ona hediye ettiğimiz oyun hamurlarıyla biraz zaman geçirdikten sonra Jirhat’ın büyüyünce doktor olmak istediğini öğrendik. Meslektaşımız olacağı için çok heyecanlandık. Sohbetimiz devam ederken bizden ne dilediğini sorduk ve mavi bir bisiklet istediğini söyledi. Siz de tatlı miniğimizi mutlu etmek için onun bu dileğini yerine getirmek ister misiniz? 

Bugün tatlı miniğimiz Jirhat'ın hediyesini teslim etmek için yanına gittik. Heyecandan gelir gelmez dileği olan mavi bisikletinin başına geçti. Hemen sürmeye başladı. Gözlerinin içi gülen Jirhat koridorda birkaç turda marifetlerini gösterdi. Jirhat'ın bu mutluluğuna vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: