BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ferahmüz - Yıldırım Beyazit TIP FAKÜLTESİ

1
1

Yıldırım Beyazit Logo

Detaylar:

Önce hangi çocuğumuzu ziyaret edelim diye düşünürken birkaç oda ilerimizde olan aralık kapıdan göz göze geliyoruz Ferahmüz ile. O küçücük zaman diliminde ne kadar hareketli bir çocuk olduğunu anlayıveriyoruz hemen. Çünkü Ferahmüz bir yastığına yatıp bir ayak ucundaki rüzgar gülünü döndürerek yatağında dört dönüyor. Ferahmüz 3 yaşında çok hareketli ve akıllı bir çocuk. Geçen sene tanısı konan Astım(nefes darlığı) için hastanemizde tedavi görüyor.

Kendisine boyama kitabı ve boyama kalemleri hediye ettiğimizde çok hoşuna gidiyor bu durum ve biraz alıştıktan sonra bizi de oyununa dahil ediyor. Boyama yaparken bir yandan da sohbet ediyoruz, en sevdiği rengin mor olduğunu ve çok düzenli bir çocuk olduğunu öğreniyoruz. Bir renkle işi bittiğinde hemen yerini sorup koyuyor ve ayak ucuna yaptığı otoparkta da arabaları belli bir düzen içinde duruyor. 

Beraber kalemleri sayıp sohbet ederek geçirdiğimiz zamanın sonunda sıra dilek almaya geldiğinde başından beri tahmin ettiğimiz gibi Ferahmüz bizden bir ‘akülü araba’ istediğini söylüyor. Araba sevdalısı bu miniğimizin dileğini gerçekleştirip, mutluluğuna vesile olmak ister misiniz?

Miniğimiz kocaman akülü araba kutusunu görünce heyecanla gelip üstündeki resimleri incelemeye başladı. Kutuyu hemen açıp küçük beyi hediyesiyle kavuşturduğumuzda, babasının koltuğu yerine koymasını sabırsızlıkla bekleyen Ferahmüz hızla arabasının şoför koltuğuna oturdu. Fotoğrafını çekebilmek için bir süre arabasını keşfetmesini bekledikten sonra abisiyle beraber yüzündeki tatlı gülümsemesiyle poz verip bizi çok mutlu etti. Miniğimizin dileğini gerçekleştirip, gözlerindeki mutluluğa vesile olan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: