BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ebubekir - Yıldırım Beyazit TIP FAKÜLTESİ

1
1

Yıldırım Beyazit Logo

Detaylar:

Çocuklar için odalara bakarken bir hemşire Özge'nin odasına yönlendirmişti bizi ve Özge'nin odasına gittiğimizde Ebubekir de oradaydı. Biz odaya girdiğimizde Ebubekir televizyon izliyordu ama belliydi sıkılmış olduğu. Hemen oyun oynayalım mı seninle dedik ve o masum yorgun gözleri hemen ışıldadı ve tahta bloklarla oynamaya başladık. Ebubekir'e kaçıncı sınıf olduğunu hangi rengi çok sevdiğini sorarak muhabbet etmeye başladık. Ebubekir 7 yaşında ve Safra kesesinde taş tanısı ile hastanede tedavi görüyor. Oynadığımız oyunun kutusunun üzerinde en sevdiği çizgi film olan Doru'nun resmi olmasından dolayı Ebubekir oyunu daha çok seviyor ve daha bir hevesle oyunumuza devam ediyoruz. Ebubekir Galatasaraylı olduğunu söylüyor, benim ve arkadaşım Eylül'ün  de Galatasaraylı olduğunu öğrenince çok mutlu oluyor. Oyunumuza devam ederken Ebubekir'e en sevdiği çizgi film karakterini soruyoruz. En sevdiği çizgi film Doru olmasına rağmen en sevdiği karakterin  örümcek adam olduğunu söylüyor ve evde annesinin ona aldığı örümcek adam kostümünden bahsediyor ve kostümün yırtıldığından ve artık kullanamadığından bahsediyor. Daha sonra oyunumuzu ve kısa samimi muhabbetimizi sonlandırırken Ebubekir'e bizden istediği dileği soruyoruz ve defalarca örümcek adam kostümü olduğunu söylüyor ve vedalaşarak oradan ayrılıyoruz. Sizler Ebubekir'in dileğini gerçekleştirerek onu mutlu etmek ister misiniz? :)

Hastanedeki süreçten dolayı gecikmeli de olsa çok istediği örümcek adam kostümüne kavuşan miniğimiz Ebubekir bize hemen bu fotoğrafı gönderdi. Telefondaki görüşmelerimizde hediyesinin onu ne kadar mutlu ettiğini gördük. Miniğimizin gözlerindeki bu mutluluğa sebep olan gönüllümüze teşekkür ederiz.:)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: