BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

. - Yıldırım Beyazit TIP FAKÜLTESİ

Yıldırım Beyazit Logo

Detaylar:

Hastanede bir odanın önünden geçerken içeride sıkılmış gözüken bir miniği fark ediyoruz ve kapıdaki annesine "Bizimle oynamak ister mi?" diye soruyoruz. Annesi de yatağındaki miniğimize iletiyor teklifimizi ve bir an sonra içeriye giriyoruz. Sıcakkanlı ve bir o kadar hoşsohbet olan miniğimiz ile hemen tanışıyoruz. Miniğimizin 9 yaşında ve Spinal Musküler Atrofi /SMA (Kasların zayıflamasına sebep olan genetik bir hastalık) hastası olduğunu öğreniyoruz. Yaşlarımız arasındaki farkı hemen hesaplıyor ve sınıfını takdirle geçtiğini de ekliyor. Ziyaretimiz boyunca konuşmasıyla, anlattıklarıyla bizi kendine hayran bırakmaya devam ediyor.

 Yanımızda getirdiğimiz oyunlardan lego setini seçiyor. Bir kale inşa edeceğiz ve tüm tasarımı, miniğimizin kafasında şekilleniyor çabucak. Annesi de bize katılıyor ve anne kız arasındaki keyifli arkadaşlığı görüyoruz. Hep beraber oynayıp bir yandan sohbet ederken el işlerini çok sevdiği için legolar ile oynamayı seçtiğini anlıyoruz. İleride ne olmak istediğini sorduğumuzda ise son kararının moda tasarımcısı olmak olduğunu öğreniyoruz. Şimdiden birkaç kreasyonu hazırmış bile!

 Henüz 9 yaşında olsa da becerikli arkadaşımız yemek yapmayı da çok seviyormuş. Osmanlı zamanındaki kıyafetleri, sokakları da sevdiğini; o zamanlardaki gibi bir ortamda bulunmak istediğini de anlatıyor. Dileğini sorduğumuzda ise biraz düşünüyor önce, isteklerini hayallerini gözden geçiriyor tekrar. Geleceğe dair o kadar planı var ki biraz bekliyoruz cevap için. Sonunda ise "Benim gibi SMA hastası yaşıtlarımla buluşmak" diyor. Bu güzel dileği gerçekleştirmeye ne dersiniz? :)

Bir pazar günü, bir dileği gerçekleştirmek için arkadaşlarınızla çabalıyorsanız daha da güzelleşiyor. Çeşitli SMA tipleri ile mücadele eden, birbirinden sevimli ve akıllı miniklerimiz onlar için süslediğimiz kafeye gelip bize katılınca partimiz başladı! Tanışma ve kaynaşma süresi bir hayli kısayken eğlence ise uzundu :) Dört bir yanda balonlar, oyunlar, karaokeler, sohbetler... Günümüzü bu dileğin sahibi miniğimizi ve onun buluşmayı dilediği benzer tanıya sahip arkadaşlarını mutlu bir şekilde görerek tamamladık. Şüphesiz bugünü her hatırladığımızda bizim de yüzümüzde bir gülümseme olacak... 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: