BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Erkan - Trakya TIP FAKÜLTESİ

1

Trakya Logo

Detaylar:

Servise gidip bizimle oynamak isteyen birileri var mı diye sorduğumuzda, Erkan bizi masum ve utangaç bakışlarıyla karşıladı. Önce tanıştık, Erkan 4 yaşında Lenfoblastik Lenfoma (bir tür lenf kanseri) tanısıyla hastanemizde misafir edilmekte. Elimizdeki oyunlarla hep beraber oyun odasına geçtik ve Jenga oynamaya başladık. Servisteki diğer çocuklarımızla Jenga oynayan Erkan’ın el becerisinin çok çok iyi olduğunu fark ettik. Oyunlarımızı oynadıkça Erkan’ın utangaç halinden eser kalmadı ve sohbetimize başladık. Çevremizdeki hemşireleri görünce Erkan hemşire olmak istediğinden bahsetti. Daha sonra Erkan Jenga tahtalarıyla domino yapmaya başladı, bu konuda da hünerini gösterdi. Ardından boyama kitaplarımızla boyama yapmaya başladık. Boyama yaparken Erkan’ın en sevdiği rengin mavi olduğunu öğrendik.


Tatlı mı tatlı bu masum bakışlı miniğimize bir dileği olup olmadığını sorduğumuzda bize mavi akülü bir arabası olmasını çok istediğini söyledi. Erkan’ın bu dileğini gerçekleştirip yüzünde bir gülücük oluşturmak ister misiniz?

    

Miniğimiz Erkan’a arabasını ulaştırdık. Kargoyu aldığında o güzel gözlerinden heyecanını ve mutluluğunu görebildiğimiz Erkan, ailesiyle kurulumunu yaptığı arabasıyla bizlere bu güzel fotoğrafını iletti. Miniğimizi bu denli mutlu eden gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: