BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

- - Sakarya TIP FAKÜLTESİ

Sakarya Logo

Detaylar:

Bugün 3 yaşında minik bir arkadaşla tanıştık. İmmun Trombositopenik Purpura (Trombosit Azlığıyla Görülen Kanama) tanısıyla tedavi görüyor. Odasına ilk gittiğimizde biraz utangaçtı. Bizi önlükle görünce biraz korktu. Ona iğne yapacağımızı sandı. Sonra onunla oyun oynamaya geldiğimize ikna etmeye çalıştık. Daha sonra resim defteri ve boya hediye edince çok mutlu oldu. Onun kendinin de yanında resim defteri ve boyaları vardı. Annesi de resim yapmayı çok sevdiğini söyledi. Hemen eline boyaları aldı, annesini ve bizi çizdi. Sonra onunla beraber hamur oyunu oynadık. Beraber bir yılan yaptık. Sonra kuş, panda, tavşan derken bir hayvanat bahçesi yapmış olduk. Hamur oyunu kutusunun üstündeki bütün hayvanları yaptıktan sonra onun gibi çok tatlı bir kız yaptık. Biraz daha oynadıktan sonra onunla biraz konuştuk ve annesinin yardımıyla kukla bebekleri sevdiğini öğrendik. Yaşına göre resim çizme ve hamur oyununda baya yetenekliydi. Ve daha sonra ayrılma vakti geldi. Annesine ve ona veda ettikten sonra hastaneden ayrıldık. Miniğimizin dileği bir "Kukla Bebek". Siz de onun dileğini gerçekleştirip onu mutlu etmek ister misiniz?

Miniğimiz bebeklerini heyecanla bekliyordu. Görür görmez mutluluğunu gizleyemedi. Fotoğraf çektirdi ve oynamaya başladı. Yüzü hiç asılmayan sevimli miniğimizin tebessümü daha da büyüdü bu hediye ile. Gönüllümüze teşekkür ediyoruz ve miniğimize sonsuz mutluluklar diliyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: