BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Orhan - Pamukkale TIP FAKÜLTESİ

Pamukkale Logo

Detaylar:

Ellerimizde oyunlarımız, yüreğimizde heyecan kıpırtılarıyla girdik bugün Orhan’ın odasına. Odasından içeri adımlarımızı attığımız anda 15 yaşında bir delikanlı karşıladı bizi. Yaşına göre oldukça olgun olan Orhan Böbrek Yetmezliği tanısıyla hastanemizde tedavi görüyor. Oyun oynamak istediğimizi söylediğimizde seve seve isteğimizi kabul etti ve ilk oyunumuz olan Dedektif’i oynamaya başladık. Çok zeki bir çocuk olduğu her halinden belli olan Orhan neredeyse tüm şekilleri kısacık bir sürede buldu. Ardından Jenga oyununda da ne kadar hünerli olduğunu gösterdi bizlere. Oyunlarımız sırasında sohbet etme fırsatı da bulduk ve bu sırada Orhan’ın 9. sınıfa gittiğini, en sevdiği dersin biyoloji olduğunu ve büyüyünce bilgisayar mühendisi olmak istediğini öğrendik. Kendisi bilgisayar oyunları oynamayı da çok seviyormuş, boş zamanlarında stratejik oyunlar oynuyormuş. Görüşmemizin sonunda ona bir dilek hakkı olsa en çok isteyeceği şeyin ne olduğunu sorduk. Biraz düşündükten sonra sarı bir bağlama istediğine karar verdi. Onun bu dileğini gerçekleştirerek yüzünde bir gülümseme oluşturmaya ne dersiniz?

Öğle vakitlerinde sazını vermek için Orhan ve annesini görmeye gittik. Orhan zaten saz çalıyordu ve hediyesini gördüğünde de çok sevindi. Dileriz güzel günlerde çalar. Bu güzel ana tanıklık etmemize vesile olan gönüllümüze teşekkür ederiz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: