BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Berra - Pamukkale TIP FAKÜLTESİ

Pamukkale Logo

Detaylar:

Dün hastanemizin Pediatri servisinde Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı) tanısıyla yatan 4 yaşındaki dünyalar güzeli Berra ile tanıştık. Bu nazlı prensesimiz ilk önce bizimle pek konuşmasa da oyun hamurlarını görünce birdenbire çözülüverdi. Hemen pembe oyun hamurundan çiçekler yapmaya başladı. Böylece en sevdiği rengin de pembe olduğunu anlamış olduk. Berra'yla hamurdan evler, çiçekler, kuşlar yaptık. Hamurdan ev yapınca bize evinden de bol bol bahsetti. Evini çok sevdiğini, bir köpeği olduğunu ve onu da çok sevdiğini anlattı. Ayrıca anaokuluna gittiğini de söyledi bize. Anaokulunda çok güzel oyuncaklar olduğundan, hatta orada da oyun hamurları ile çok oynadığını söyledi. Sonra okulda öğrendiği şarkıları söyledi, biz de ona eşlik ettik. O kadar güler yüzlü bir çocuktu ki, yanındayken bir saniye bile gülümsemeden duramadık. Oyun hamurlarıyla bol bol oynadıktan sonra yapboz yapmaya başladık. Görsel hafızası o kadar güçlüydü ki bütün yapbozu neredeyse hiç yardım almadan bir çırpıda bitirdi. Yapbozumuz da bitince Şirinler boyama kitabımızı boyadık. Bu sırada Berra'nın en sevdiği çizgifilmin de Niloya olduğunu öğrendik. Boyamamız da bittiğinde, dileğini sorunca pembe bir bisiklet istediğini söyleyen Berra'nın dünyalar tatlısı yüzünde kocaman bir gülümsemeye vesile olmak ister misiniz? 

Prensesimizin hastaneye geliş tarihi biraz geç olunca onu daha fazla bekletmemek için dileğini kargoladık. Tepkisini bizzat göremesek de annesi çok mutlu olduğunu, yüzünde güller açtığını bize iletti. Berra'mızın dileğini gerçekleştiren, onu böylesine mutlu eden gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 
PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: