BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Ahmet Yunus - Pamukkale TIP FAKÜLTESİ

1

Pamukkale Logo

Detaylar:

Bugünki Hemotoloji servisi ziyaretimizde Ahmet ile tanıştık. 3,5 yaşındaki Ahmet hastanemizde Lösemi (Kan kanseri) tedavisi görüyor. Gittiğimizde zaten minik elleri oyun hamuruna gömülmüştü. Biz de tanışıp hemen dahil olduk ve birlikte kurabiyeler, pastalar yaptık. Diğer yandan da miniğimizle tatlı sohbetlere başladık. Yaşına rağmen o kadar bilgiliydi ki bizi her seferinde şaşırttı. O kadar sıcakkanlıydı ki gözlerinin içindeki gülümseme bizi neşelendiriyordu. Oyun hamurundan sonra yapboza geçtik. Yapbozda o kadar başarılıydı ki tek seferde hemen bir tanesini bitirdi. Tabii ki yapboz yaparken şarkı söylemeyi de ihmal etmedi. Gerek kendi uydurduğu şarkılarıyla gerek İzmir Marşıyla hünerlerini gösterdi. Miniğimize dileğini sorduğumuzda ise hemşire ablasına çalmak için gitar istediğini söyledi. 

Bugün Ahmet'in dileğini teslim etmek üzere hematoloji servisine gittik. Ahmet bizi yatağında karşıladı. Gitarını görünce hemen hemşire ablasına çalmak istedi. Başta nasıl tutacağını bilemese de kısa zamanda öğreneceğinden şüphemiz yok ve hatta belki ilerleyen yaşlarda daha da ilerleteceğinden. Bu güzel olaya tanıklık etmemizi sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: