BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Mehmet Efe - Osmangazi TIP FAKÜLTESİ

1

Osmangazi Logo

Detaylar:

Kapı aralığından baktığınızda görebileceğiniz en güzel şeydir bir çocuğun gülümsemesi. Işıl ışıl gülen gözleri çeviriverir karanlığınızı aydınlığa. Ve "Aydınlıkta çocukların masal gibidir gözleri, bir avuç suya benzerler...".

Bugün hastanemizin pediatri servisine yaptığımız ziyarette 11 yaşındaki hipertansiyon tanısıyla tedavi gören Mehmet Efe'nin kapısını çalıyoruz. İlk başta çekingen bir bakış atıyor bize. Onunla oyun oynamak için geldiğimizi duyunca çekingenliği geçiyor ve hemen ne oynayabileceğimizi soruyor. Birlikte uzun bir süre jenga oynuyoruz, Mehmet Efe bu oyunda asla kaybetmiyor. :)

Sonrasında yaptığımız güzel sohbette Mehmet Efe'nin fanatik bir Galatasaraylı olduğunu ve ileride savcı olmak istediğini öğreniyoruz. Hastanede yatmaktan sıkılan Mehmet Efe bizimle vakit geçirmekten çok memnun olduğunu söylemişti, onun yüzünün güldüğünü görmek bizi daha çok mutlu etti.

Mehmet Efe'ye dileğini sorduğumuzda bizden bir Drone istedi. Efe'nin bu dileğini gerçekleştirip yüzünde bir gülümseme de siz olmak ister misiniz? :)

Hediyesi kargo ile gelen çocuğumuz Mehmet Efe hediyesini aldığında çok sevindi. Kendisi sevinçten uçarken Drone’u da uçurmak için sabırsızlanıyordu. Hediyesine bakarken gözlerindeki ışık Drone’un ışıklarından daha güçlüydü. Dileğinin gerçekleşmesini sağlayan gönüllümüze çok teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: