BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Beyza Pınar - Osmangazi TIP FAKÜLTESİ

1
1

Osmangazi Logo

Detaylar:

"Elbet bir gün dünya, çocukların gözbebekleri gibi güzel olacak..."

Bu umuda katkı sağlamak için çıktığımız yolculukta Beyza ile tanışıyoruz, bizi çok sıcak karşıladı meleğimiz. Beyza 17 yaşında, TTP (bir tür kan hastalığı, kan pulcuklarında azalma) hastası ve hastanede çok sıkılıyor. Bizi gördüğünde çok sevindi ve biz sohbet ederken zamanın nasıl geçtiğini anlayamadık. Yaşına rağmen oldukça olgun ve çok neşeli. Kendisine dileğini sorduğumuzda utangaç bakışlarıyla bize bir şey istemediğini söyledi önce. Zaman geçip sohbet ilerledikçe Ahmet Ümit ile tanışmayı çok istediğini, en sevdiği yazar olduğunu ve tüm kitaplarını okuduğunu söyledi. Beyza’nın 'Ahmet Ümit ile tanışma' dileğini gerçekleştirip neşesine neşe katmak ister misiniz? :)

Beyza ilk defa dileğini dile getirdiğinde bile çekingendi, adeta dileğinin gerçekleşeceğini bile düşünmüyordu. Tanışma günü ise oldukça heyecanlıydı, görünce ne yapacağını, ne diyeceğini bilemiyordu. Ama ikisi karşılaştıkları anda tadına doyulmaz bir sohbete daldılar. Beraber romanlardaki karakterlerden ve gelecekteki eserlerden, Ahmet Ümit’in gençliğinden bahsettiler. Ahmet Bey çok sevecendi ve süreç boyunca bize çok yardımcı oldu, Beyza ile beraberken de çok mutlu oldu. Beyza’nın gerçek olacağına bile inanamadığı bu dileğini gerçekleştirdiğiniz için sonsuz teşekkür ederiz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: