BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Yaser Sefa - Meram TIP FAKÜLTESİ

1

Meram Logo

Detaylar:

Odaya girdiğimizde canı çok sıkılmış olan Yaser sevinçle karşılıyor bizi. 2 yıldır nefrotik sendrom (bir çeşit böbrek hastalığı) tanısıyla tedavi almaktaymış. Boyama yapma ve oyun oynama teklifimizi hemen kabul ediyor. Başlıyoruz sohbet etmeye. En sevdiği rengin kırmızı, en büyük hayalinin de kırmızı bir akülü arabaya sahip olmak olduğunu öğreniyoruz. Ayrıca bir an önce iyileşip kreşe gitmeyi de çok istiyormuş. Kendisiyle oynamak için getirdiğimiz boya kalemlerinden kırmızı renkli olanı çok beğeniyor. Hem doktor, hem polis olmak istemesi dikkatimizi çekiyor. Ama çocuk doktoru değil, büyük doktoru olmak istiyormuş. Oyun saatimiz bittiğinde yanından gitmemizi hiç istemese de üzülerek şimdilik ayrılıyoruz. Bizden dileğini sorduğumuzda “Kırmızı Akülü Araba” olduğunu öğreniyoruz. Miniğimize kırmızı akülü araba hediye ederek hayaline kavuşturmak ister misiniz?

En büyük hayali olan kırmızı akülü arabasına kavuşan Yaser’in mutluluğu görülmeye değerdi. Hediyesini teslim alınca rabasına sarıldı, öptü. Gönüllümüze bu güzel anı yaşattığı için çok teşekkür ediyoruz. 

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: