BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Buse - Meram TIP FAKÜLTESİ

1
1

Meram Logo

Detaylar:

Haftanın son günü yorgunluğumuzu atabilmek adına, kutu oyunlarımızı yanımıza alıp soluğu Çocuk Nefroloji Servisimizde alıyoruz. Henüz koridordayken Buse'nin güler yüzlü annesiyle karşılaşarak yeni dostumuzun kutu oyunlarını çok sevdiğini öğreniyoruz ve kendimizi Buse'nin yanında buluyoruz. 


Hastanemizde nefrotik sendrom(bir çeşit böbrek hastalığı) ve immün yetmezlik (bağışıklık sistemi yetersizliği) tanılarıyla misafirimiz olan Buse'miz 13 yaşında. Oyunlardaki başarısı, kendini ifade edişi ve eğlenceli tavırlarıyla bizi kendine hayran bırakan Buse resim çizmeyi çok seviyor. Çizdiği karikatürleri annesiyle birlikte konuşturarak hastanede eğlenceli vakit geçiriyor yetenekli dostumuz :) En büyük dileği ise bir ressamdan ders alarak hobisini daha profesyonel olarak gerçekleştirebilmek. Siz de Buse'nin ressam olma yolunda ona destek olmaya ne dersiniz? 

Uzun uğraşların ardından gönüllülerimizin de yardımıyla Buse hayaline kavuştu. Resim derslerinde öğrendikleriyle şimdiden yeteneğini sergilemeye başladı bile :)  Buse'nin hayalini gerçekleştiren gönüllülerimize ve resim öğretmenimize çok teşekkür ederiz :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: