BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Merve - Kocaeli TIP FAKÜLTESİ

Kocaeli Logo

Detaylar:

Bugün güzeller güzeli Merve'yi ziyarete gittik. 5 yaşında olan prensesimiz nefrit (böbrek iltihabı) sebebiyle hastanemizin pediatri servisinde yatmakta. Merve'nin odasına girdiğimizde çok sevdiği çizgi film olan Harika Kanatlar'ı izliyordu. Bizi heyecanla karşıladı ve boyama yapmaya başladık. O kadar güzel boyuyordu ki dışarı hiç boya taşırmıyordu. Boyamamızı yaparken aynı zamanda da Momo'nun şarkısını söyledik ve beraberken inanılmaz eğlendik. Bu esnada yaptığımız muhabettede en sevdiği rengin mavi, en sevdiği oyunun ise saklambaç olduğunu öğrendik küçük prensesimizin. Boyamadan sıkılınca yapboz yapmaya karar verdik ve çok kısa bir sürede zeki miniğimiz onu da bitirdi. Daha sonra miniğimizle resim yapmaya geri döndük. Bu arada ne olmak istediğini sorduğumuzda ise çocuklara boyama yapmayı öğretmek için anasınıfı öğremeni olmak istediğini söyledi. Sohbetimiz tatlı bir hal almaya başladıktan sonra da dileğini sorduk. Bizden pembe bir akülü araba istedi. Merve'nin dileğini gerçekleştirerek onun gülümseme sebeplerinden biri de siz olmak istemez misiniz?

Dünya tatlısı Merve hediyesinin geldiğini görünce ki gülümsemesiyle bu tatlılığını pekiştirmiş oldu. Mutluluğu dileğiyle olan kareden bile belli. Minik güzelimiz gönüllümüze derin şükranlarını iletti. Biz de kendisine, miniğimize bu güzel duyguyu yaşattığı için teşekkür ediyoruz. :)

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: