BİR DAMLA UMUT

"1 çocuk 1 dilek" diyerek çıktığımız bu yolda birçok miniğimizi mutlu eden sonuçlar aldık. Şimdi ise çocuklarımız için hayati önemi olan kan ve trombosit ihtiyacının karşılanmasına yönelik bir çalışma başlatıyoruz. Çocuklarımızın küçük dileklerini gerçekleştirmeye sonsuz ilgi gösteren sizlerin kan bağışını da aynı derecede destekleyeceğinize güvenimiz tam. İhtiyaç durumundan anında haberdar olmak isterseniz size SMS yoluyla kolayca ulaşabilmemiz için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Duyarlılığınız için şimdiden teşekkür ederiz :)

Şevval - Kırıkkale TIP FAKÜLTESİ

1
1

Kırıkkale Logo

Detaylar:

Bugün hastanemizde 12 yaşındaki yeni arkadaşımız Şevval'le tanıştık. Kendisi yeşil gözleri olan, esmer tatlı mı tatlı bir kızdı. Onunla tanıştıktan sonra  miyokardit( kalp kası iltihabı) olduğunu öğrendik. 

Ona kim olduğumuzu ve neden geldiğimizi açıkladıktan sonra heyecanla duymayı beklediğimiz dileğini sorduk. Tabi ki "Sadece buradan taburcu olup evime gitmek istiyorum." dedi.Sonradan öğrendik ki her karne hediyesinde babasından mor bir bisiklet istiyormuş. O da dileğinin mor bir bisiklet olmasına karar verdi. Sohbet ilerledikçe bize önceden hemşire olmak isterken şimdilerde öğretmen olmayı hedeflediğini söyledi. Bunun sebebi annesinden duyduğumuz kadarıyla iğneden korkmasıymış. Koyu bir Fenerbahçeli olan Şevval evinin tek kızıymış. Okumayı çok seven minik dostumuza iyi dileklerde bulunarak ve bizi unutmamasını söyleyerek yanından ayrıldık.

Eğer bu minik dostumuzu mutlu edecek ve onun hayatında iz bırakacak birisi varsa bu neden siz olmayasınız. Unutmayın; BİR DİLEK BİR UMUT tur. Siz de minik dostumuzun dileğini gerçekleştirip yüzündeki tebessüme aracı olmak ister misiniz?

Şevvale hediyesini vermeye gittiğimizde yüzündeki o heyecan görülmeye değerdi. Adeta bizi de çocukluğumuza sürükleyen Şevval'in gözlerindeki o çocuksu mutluluk herkese neşe verdi. Büyük bir heyecanla bizden bisikleti aldı. Şevvale böyle coşku ve mutluluk dolu bir an yaşatan gönüllümüze teşekkür ediyoruz.

PAYLAŞ:

Bu miniğimizin dileği bir başka gönüllümüz tarafından karşılanmıştır.

Diğer Çocuklarımız: